Edukacja międzykulturowa – spotkanie w Ostravie. Projekt w ramach Erasmus+

Innowacyjne rozwiązania metodyczne i dydaktyczne, program edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej opracowany przez międzynarodowy zespół ekspertów czy stworzenie platformy e-learningowej. To tylko część założeń projektu „ED-ON: Intercultural education in the era of distance learning” realizowanego w ramach Erasmus+. Na początku września br. w Ostravie odbyło się spotkanie ekspertów i uczestników projektu. Liderem jest Akademia WSB, a partnerami Uniwersytet Ostrawski z Czech, Uniwersytet Michała Römera z Litwy oraz Fin Edu Consulting Oy z Finlandii.

Drugi rok projektu, studenci z Polski, Czech i Litwy ukończyli kurs. Jesteśmy zaskoczeni rezultatami naszych badań, ewoluowaniem projektu, w szczególnie w obliczu otaczającej na rzeczywistości, wojny na Ukrainie. Burzliwe dyskusje, pełne emocji propozycje rozwiązań dotczące przygotowywanej strategii -   Educational strategies in online intercultural education jednego z rezultatów projektu to wszystko towarzyszy nam podczas spotkań – mówi kierownik projektu dr Karolina Walancik

Projekt trwa już drugi rok. Program dotyczy edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w formie e-learingowej platformy online - kursów dla studentów, nauczycieli i przyszłych nauczycieli dzieci uchodźców opracowany przez międzynarodowy zespół ekspertów.

W ramach projektu odbyło się już spotkanie zdalne organizowane przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, wizyta w Helsinkach oraz wizyta w Wilnie. Całość projektu podsumuje Międzynarodowa Konferencja, która odbędzie się w Akademii WSB w lutym 2023 roku.