28.07.2023

Enterprenuers for Tomorrow Night - Finał Szkoły Letniej

Finał szkoły letniej "Entrepreneurs for Tomorrow - Silesian Sustainable Business Summer University" odbył się 28 lipca 2023 roku w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. To prestiżowe wydarzenie zostało zorganizowane przez Akademię WSB w ramach programu SPINAKER - Intensywne, międzynarodowe programy kształcenia, finansowanego przez NAWA.

Przez cały intensywny tydzień, studenci uczestniczyli w wykładach, wizytach studyjnych i pracy grupowej, aby opracować pomysły na biznes, opierając się na celach zrównoważonego rozwoju. Ich innowacyjne projekty zostały zaprezentowane przed międzynarodowym gronem ekspertów oraz publicznością zgromadzoną podczas wydarzenia.

Jury, składające się z zagranicznych ekspertów, przedstawicieli biznesu, szkolnictwa wyższego oraz organizacji pozarządowych, oceniło prezentacje studentów, którzy mieli jedynie 6 minut na przekazanie swojego pomysłu w formie "pitch". To nie lada wyzwanie, gdyż musieli sprostać presji czasu, kompleksowości i zaawansowania ich projektów oraz odpowiedzieć na pytania od ekspertów.

Studenci zaprezentowali innowacyjne pomysły, takie jak "Red Cherris" - aplikacja promująca zakupy owoców i warzyw od lokalnych dostawców i osób prywatnych oraz "AutoMate" - system automatyzujący procesy zewnętrzne małych i średnich przedsiębiorstw, i wiele innych.

Zwycięskie projekty:

• Farma insektów - zapewniająca pożywienie dla ludzi i zwierząt.
  • Aplikacja zapewniająca wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Platforma ułatwiająca łatwy i szybki przewóz towarów, działająca na zasadach C2C.

Stacjonarna część szkoły letniej "Entrepreneurs for Tomorrow" dobiegła końca, ale przed uczestnikami jeszcze dwa dni zajęć online, podczas których wraz z ekspertami podsumują stworzone przez nich projekty oraz pobyt w Polsce.