Gratulacje dla Pana Profesora Jerzego Kochanowicza

Z radością informujemy, że decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, z dnia 23 stycznia 2023 roku, Pan Prof. Jerzy Kochanowicz otrzymał tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika.

Prof. Jerzy Kochanowicz – pedagog, specjalista w zakresie historii wychowania. Stopień doktora uzyskał w Philosophisch-Theologische Hochschule Sankt Georgen w Frankfurcie nad Menem, natomiast stopień doktora habilitowanego – na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspert w zakresie historii edukacji, pedagogiki religii oraz edukacji międzykulturowej. Autor kilkudziesięciu prac naukowych, w tym 9 monografii. Promotor 6 rozpraw doktorskich, w tym jednej w języku włoskim. Członek kilku stowarzyszeń naukowych, w tym m.in. International Standing Conference for the History of Education oraz History of Education Society (Wielka Brytania). Przetłumaczył na język polski książki i artykuły autorów włoskich, niemieckich i anglojęzycznych. Członek Katedry Pedagogiki Akademii WSB. Od 2022 roku członek Komitetu Zarządzającego Akcji COST nr CA21120 History of Identity Documentation in European Nations: Citizenship, Nationality and Migration.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.