19.05.2023

I Konferencja Prawnicza pt. „Charakterystyka i rodzaje zawodów prawniczych – co warto o nich wiedzieć?”

W piątek 19 maja w Akademii WSB odbyła się I Konferencja Prawnicza, pt. „Charakterystyka i rodzaje zawodów prawniczych – co warto o nich wiedzieć?”.

Konferencję zainaugurował dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

W Konferencji udział wzięli:

• Marta Imiołczyk-Porębska, adwokat, Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach,
  • dr Aleksandra Klimek – Lakomy - Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB, wykładowca Akademii WSB,
  • Karina Kucińska-Breur - Asesor Prokuratury Rejonowej dla Katowic Południe w Katowicach, Dział Wojskowy,
  • dr Tomasz Sadowski - radca prawny, wykładowca Akademii WSB,
  • mec. Łukasz Staszel - adwokat, wykładowca Akademii WSB,
  • Jarosław Gwizdak – były sędzia, wykładowca Akademii WSB.

Konferencja objęta została Honorowym Patronatem Dziekana Izby Adwokackiej w Katowicach, adwokata Romana Kusza.

Celem Konferencji było przedstawienie studentom, społeczności akademickiej, jak również uczniom szkół ponadpodstawowych, ścieżki zdobycia uprawnień zawodowych dla poszczególnych zawodów prawniczych oraz ich charakterystyki. Podczas Konferencji prelegenci przedstawili uczestnikom, w jaki sposób mogą ukierunkować swoje zainteresowania już na etapie odbywania studiów prawniczych, aby dokonać świadomego wyboru ścieżki kariery po uzyskaniu tytułu zawodowego magistra kierunku Prawa.

Zapraszamy do Akademii WSB na studia na kierunku PRAWO