II Kongres "W Trosce o Edukację"

Polskie Towarzystwo Pedagogiczne – Oddziały: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet w Zielonej Górze oraz Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk – Sekcja Pedagogiki Krytycznej i Sekcja Resocjalizacji, oraz Interdyscyplinarna Pracownia Współczesnych Problemów Humanistyki Akademii WSB mają zaszczyt zaprosić na II Kongres "W Trosce o Edukację", który odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2023 roku w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Tegoroczne spotkanie pt.: "PARADOKSY EDUKACJI I WYCHOWANIA WSPÓŁCZESNEJ POLSKI" obejmie obrady w ramach następujących paneli tematycznych:

• Paradoksy dzieciństwa (moderatorki: prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz Akademia WSB, dr hab. Anna Weissbrot-Koziarska, prof. UO, dr hab. Eugenia Rostańska, prof. AWSB),
  • Paradoksy powszechnej edukacji (moderatorzy: mgr Zofia Grudzińska Obywatele dla Edukacji, prof. dr hab. Roman Leppert UKW, dr Magdalena Giercarz- Borkowska UO),
  • Paradoksy związku teorii i praktyki w edukacji i w szkole (moderatorzy: dr hab. prof. AWSB Sławomir Trusz, dr hab. Marek Walancik prof. AWSB, dr Beata Karpińska-Musiał UG),
  • Paradoksy starości (moderatorzy: dr hab. Artur Fabiś, prof. AWSB prof. dr hab. Kazimiera Wódz),
  • Paradoksy resocjalizacji (moderatorzy: prof. dr hab. Marek Konopczyński Uniwersytet w Białymstoku, dr hab. Małgorzata Michel, prof. UJ),
  • Paradoksy kształcenia zawodowego (moderatorzy: prof. dr hab. Stefan Kwiatkowski APS, dr Beata Mydłowska Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie),
  • Paradoksy uczenia się dorosłych i paradoksy ról ich edukatorów (moderatorki: dr hab. Zofia  Szarota, prof. AWSB, dr hab. Agnieszka Stopińska-Pająk, prof. AWSB).

W ramach Kongresu odbędzie się również spotkanie i panel dyskusyjny z Katarzyną Ryrych nt.: „Zupełnie inna bajka” jako literacki plaster dla dzieci w tranzycji.

Szczegółowy program oraz informacje o kongresie dostępne są TUTAJ