Akademia WSB konsekwentnie rozwija współpracę ze szkołami ponadpodstawowymi, wspierając inicjatywy edukacyjne i tworząc młodzieży przestrzeń do świadomego planowania dalszej ścieżki kształcenia. Kolejnym krokiem w tym kierunku było podpisanie porozumienia o współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym im. Wincentego Styczyńskiego w Gliwicach, funkcjonującym w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8.
Porozumienie zostało podpisane 29 stycznia br. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Jego celem jest objęcie przez Akademię WSB patronatu nad klasą o profilu zarządzanie w sporcie, media i marketing, co pozwoli uczniom rozwijać kompetencje z zakresu zarządzania, komunikacji i nowoczesnych narzędzi marketingowych.
Ze strony szkoły porozumienie zawarto z mgr inż. Katarzyną Dąbrowską – Dyrektorem szkoły. Akademię WSB reprezentowała dr Aleksandra Klimek-Lakomy – Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych. W spotkaniu uczestniczył również dr Grzegorz Matuszek – Prodziekan ds. Kształcenia.
Współpraca w ramach patronatu zakłada realizację działań edukacyjnych i popularyzujących naukę, a także inicjatyw wspierających rozwój kompetencji uczniów, szczególnie w obszarach związanych z zarządzaniem, mediami i marketingiem sportowym. Uczniowie zyskają możliwość bliższego poznania środowiska akademickiego oraz oferty edukacyjnej Akademii WSB.
Podpisane porozumienie stanowi kolejny element działań Akademii WSB ukierunkowanych na budowanie trwałych relacji ze szkołami ponadpodstawowymi oraz tworzenie praktycznych i wartościowych możliwości rozwojowych dla młodzieży.