21.10.2024

Inauguracja 17. Roku Akademickiego Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego – Rok 2024/2025 oficjalnie rozpoczęty!

W sobotę 19 października br., w murach Akademii WSB odbyła się uroczystość, która zainaugurowała 17. edycję Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Organizatorów Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego:

• prof. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna - Prorektor ds. Nauki i Kształcenia,
  • Damian Rutkowski - I Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza,
  • Alicja Biegańska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej.

Podczas uroczystości, mali studenci złożyli ślubowanie, oficjalnie wstępując w szeregi Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego oraz odebrali indeksy, symbolizujące początek ich edukacyjnej podróży,

Wykład inauguracyjny „Sowy – mądre czy dobrze przystosowane?” wygłosiła prof. Edyta Sierka, która zaprosiła młodych słuchaczy do świata sów. Pani profesor przybliżyła fascynujące fakty o tych tajemniczych ptakach, rozwiewając niektóre mity i odkrywając nowe, zaskakujące informacje. Młodzi studenci mogli dowiedzieć się, jak sowy polują, jak radzą sobie w ciemnościach oraz co sprawia, że są jednymi z najlepiej przystosowanych do nocnego trybu życia ptaków .

Dla małych Studentów z pakietu Tropiciel odbył się występ teatralny "Fatalny błąd królewny Piwonii" w wykonaniu Teatru Kalejdoskop.

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy działa pod Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, Marcina Bazylaka i jest realizowany we współpracy z Miastem Dąbrowa Górnicza.