Inauguracja Otwartej Akademii Nauki

Jak się uczyć, by nauka była skuteczna, a wiedza sama wchodziła do głowy? Na te pytania odpowiedź znaleźli uczestnicy wykładu Radka Koterskiego pt. „Naucz się jak się uczyć!”, który zainaugurował projekt Otwartej Akademii Nauki. Prowadzący przybliżył uczestnikom zasady pracy ludzkiego mózgu oraz metody skutecznego uczenia się opracowane przez badaczy z całego świata, które pomagają przyjemnie i skutecznie przyswajać wiedzę.

Wykorzystując sprawdzone metody nauki nie tylko możemy zwiększyć swoją wiedzę, ale także poziom profesjonalizmu w codziennej pracy.

„Wiedza szkolna zbyt często pozbawiona jest kontekstu i przełożenia na otaczający świat. W efekcie uczymy się wielu rzeczy na pamięć, co nie służy zapamiętaniu treści na długo, a już zupełnie nie przyczynia się do ich zrozumienia”. – mówił Radek Kotarski podczas wykładu inauguracyjnego.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 600 uczniów wraz z nauczycielami ze szkół średnich, m.in. z takich miast jak: z Będzin, Dąbrowa Górnicza, Cieszyn, Czeladź, Olkusz, Trzebinia czy Zawiercie  oraz studenci i zaproszeni goście.

Otwarta Akademia Nauki

Data wydarzenia - 30.09.2021 r.