Tagi

IX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym Online - GALA FINAŁOWA

Ponad 100 drużyn, 55 szkół ponadpodstawowych z 16 województw – tak prezentuje się podsumowanie IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym - online. Do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się w dniach 29-31 marca 2021 roku (I etap) i 07-09 kwietnia 2021 roku (II etap) zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z terenu całego kraju.

Uroczyste zakończenie Turnieju miało miejsce online w Akademii WSB. Nagrody i wyróżnienia wręczał dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB – Dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych.

Uroczystą Galę poprzedził wykład pt. „Mission impossible”, który wygłosił gen. dyw. dr Roman Polko.

– Niezmiernie cieszę się, że z roku na rok inicjatywa jaką jest Ogólnopolski Turniej dla Klas o Profilu Mundurowym cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi. To znak, że wychowanie w wartościach patriotycznych, które i my przekazujemy w ramach studiów na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Akademii WSB, ciągle zyskuje na znaczeniu – mówił Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem, dr Marcin Lis.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie wychowania patriotycznego wśród młodych ludzi oraz integracja środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa (klas o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz pasjonatów). Turniej służy wyłonieniu najlepszych uczestników reprezentujących szkołę średnią, realizującą przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa oraz przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy w służbach mundurowych.

Wyniki IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym ONLINE:

KLASYFIKACJA GENERALNA

I Miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie w składzie: Mateusz Godziejewicz i Kacper Witkowski

Nagrodą dla Zwycięzców IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym ONLINE są miecz pamiątkowy dwa „Złote Indeksy Akademii WSB” na bezpłatne studia I-stopnia w ramach oferty edukacyjnej na Kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii WSB oraz prestiżowy miecz przechodni – Szczerbiec ze złoconą rękojeścią (Miecz koronacyjny Królów Polski).

Miejsce II - Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus w Kwidzynie w składzie: Seweryn Reszczyński i Maciej Bednarz

Miejsce III - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie w składzie: Kacper Rudnik i Kuba Konopka

Nagroda specjalna - Dzień Edukacyjny

W   Kategorii   „Najszybszy   zespół  kobiecy" - Dzień   Edukacyjny  w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie – na zaproszenie Komendant - Rektor - dr hab. Iwony Klonowskiej otrzymuje zespół Szkoły Technicznej  Bydgoskiego  Zakładu   Doskonalenia   Zawodowego w Chojnicach.

W kategorii „Najlepsza Szkoła” - Dzień Edukacyjny  w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach na zaproszenie  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - inspektora Romana Rabsztyna otrzymuje II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Kurowie.

W kategorii „Nagroda publiczności” - Dzień Edukacyjny w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Katowicach na zaproszenie Dowódcy 13 ŚBOT- płka Tomasza Białasa otrzymuje Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

W kategorii „Wyróżnienie Dyrektora Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB” - Dzień Edukacyjny w Centrali Beskidzkiej Grupy GOPR na zaproszenie Naczelnika Beskidzkiej Grupy GOPR Pana Marcina Szczurka    otrzymuje     III     Liceum     Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Jastrzębiu – Zdroju.

I Konkurencja - e-bieg terenowy na dystansie 10 km

I Mistrzostwa Akademii WSB w e- biegu terenowym

1. Miejsce - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie - Kacper Witkowski, Matusz Godziejewicz
  2. Miejsce - Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus w Gdańsku - Norbert Sar, Franciszek Mikołaj