Data

09.04.2021

Tagi

IX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym Online - GALA FINAŁOWA

Ponad 100 drużyn, 55 szkół ponadpodstawowych z 16 województw – tak prezentuje się podsumowanie IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym - online. Do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się w dniach 29-31 marca 2021 roku (I etap) i 07-09 kwietnia 2021 roku (II etap) zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z terenu całego kraju.

Uroczyste zakończenie Turnieju miało miejsce online w Akademii WSB. Nagrody i wyróżnienia wręczał dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB – Dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych.

Uroczystą Galę poprzedził wykład pt. „Mission impossible”, który wygłosił gen. dyw. dr Roman Polko.

– Niezmiernie cieszę się, że z roku na rok inicjatywa jaką jest Ogólnopolski Turniej dla Klas o Profilu Mundurowym cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi. To znak, że wychowanie w wartościach patriotycznych, które i my przekazujemy w ramach studiów na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Akademii WSB, ciągle zyskuje na znaczeniu – mówił Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem, dr Marcin Lis.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie wychowania patriotycznego wśród młodych ludzi oraz integracja środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa (klas o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz pasjonatów). Turniej służy wyłonieniu najlepszych uczestników reprezentujących szkołę średnią, realizującą przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa oraz przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy w służbach mundurowych.

Wyniki IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym ONLINE:

KLASYFIKACJA GENERALNA 

I Miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie w składzie: Mateusz Godziejewicz i Kacper Witkowski

Nagrodą dla Zwycięzców IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym ONLINE są miecz pamiątkowy dwa „Złote Indeksy Akademii WSB” na bezpłatne studia I-stopnia w ramach oferty edukacyjnej na Kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii WSB oraz prestiżowy miecz przechodni – Szczerbiec ze złoconą rękojeścią (Miecz koronacyjny Królów Polski).

Miejsce II - Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus w Kwidzynie w składzie: Seweryn Reszczyński i Maciej Bednarz

Nagrodą za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej jest szabla pamiątkowa oraz „Srebrny Indeks Akademii WSB” na bezpłatne 2 semestry studiów pierwszego stopnia realizowanych w ramach oferty edukacyjnej na Kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii WSB

Miejsce III - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie w składzie: Kacper Rudnik i Kuba Konopka

Nagrodą za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej jest szabla pamiątkowa oraz „Brązowy Indeks Akademii WSB” na bezpłatny 1 semestr studiów pierwszego stopnia realizowanych w ramach oferty edukacyjnej na Kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii WSB

Nagroda specjalna - Dzień Edukacyjny

W   Kategorii   „Najszybszy   zespół  kobiecy" - Dzień   Edukacyjny  w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie – na zaproszenie Komendant - Rektor - dr hab. Iwony Klonowskiej otrzymuje zespół Szkoły Technicznej  Bydgoskiego  Zakładu   Doskonalenia   Zawodowego w Chojnicach.

W kategorii „Najlepsza Szkoła” - Dzień Edukacyjny  w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach na zaproszenie  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - inspektora Romana Rabsztyna otrzymuje II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Kurowie.

W kategorii „Nagroda publiczności” - Dzień Edukacyjny w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Katowicach na zaproszenie Dowódcy 13 ŚBOT- płka Tomasza Białasa otrzymuje Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

W kategorii „Wyróżnienie Dyrektora Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB” - Dzień Edukacyjny w Centrali Beskidzkiej Grupy GOPR na zaproszenie Naczelnika Beskidzkiej Grupy GOPR Pana Marcina Szczurka    otrzymuje     III     Liceum     Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Jastrzębiu – Zdroju.

 

I Konkurencja - e-bieg terenowy na dystansie 10 km

I Mistrzostwa Akademii WSB w e- biegu terenowym

  1. Miejsce - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie - Kacper Witkowski, Matusz Godziejewicz
  2. Miejsce - Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus w Gdańsku - Norbert Sar, Franciszek Mikołaj
  3. Miejsce - Zespół Szkól Zawodowych nr 2 w Knurowie - Michał Czapla, Oliwier Nowok

II  Konkurencja - Zawody strzeleckie online - esport: 2:2 Counter-Strike: Global Offensive

  1. Miejsce – Iwo Witkowski i Damian Kwaśniak – VII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu
  2. Miejsce – Sebastian Naklicki i Kamil Uściak – Liceum Ogólnokształcące CSM w Zamościu
  3. Miejsce – Marta Wacławczyk i Szymon Lewandowski - Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach w Rybniku
  4. Miejsce -  Oliwier Nowok i Michał Czapla - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie 

III. Konkurencja - Test wiedzy o bezpieczeństwie

  1. miejsce - Kacper Rudnik i Kuba Konopka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie
  2. miejsce - Oliwier Nowok i Michał Czapla – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie
  3. miejsce - Michał Ciężadło i Kacper Jurczyk - XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie

Nagrody specjalne

Nagroda dla najlepszej drużyny mieszanej

Kinga Nalej i Łukasz Dudek - Zespół Szkół im. F. Nansena w Piastowie

Nagroda dla najlepszej drużyny damskiej

Magdalena Twardzik i Justyna Słonka - III Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Jastrzębiu - Zdroju

Nagroda dla najlepszej drużyny męskiej

Mateusz Godziejewicz i Kacper Witkowski - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie

Nagroda dla szczególnie zaangażowanej drużyny

Zespół Szkół w Tułowicach - Tomczyk Paweł i Schreiber Piotr

Nagroda dla Szkoły szczególnie zaangażowanej w promocję edukacji dla bezpieczeństwa– najwięcej startujących drużyn

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Niętożkowie (9 zespołów) z opiekunem Batoszem Napierałą

Nagroda specjalna – NEVER GIVE UP

Dla drużyny z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie reprezentowanego przez Dorotę Wachowiak oraz Oliwię Dudkiewicz /„Gang Słodziaków"/ za wolę walki i chęć poszerzania umiejętności cyfrowych

Nagrody specjalne indywidulane

Umysł Turnieju

Jakub Konopka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie

Sprinter Turniej

Kacper Witkowski – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych nr 2

Strzelec Turnieju

Iwo Witkowski – VII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji