Jubileusz 55-lecia pracy naukowo-dydaktycznej Profesora Ryszarda Borowieckiego

20 czerwca 2023 roku w Akademii WSB świętowaliśmy Jubileusz 55-lecia pracy zawodowej Profesora Ryszarda Borowieckiego. Uroczystość odbyła się w ramach VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej "INNOWACJE I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. TEORIA I PRAKTYKA".

Profesor Ryszard Borowiecki jest cenionym naukowcem i wybitnym pedagogiem, który poświęcił 55 lat swojego życia pracy naukowo-dydaktycznej. Jubileusz był okazją do podziękowania Profesorowi za jego niezwykłe osiągnięcia oraz wpływ, jaki miał na rozwój nauki i edukacji.

Podczas uroczystości Panu Profesorowi towarzyszyły Żona Maria oraz Córka Renata Maria - dr hab. w dyscyplinie sztuki muzyczne, Prodziekan Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Jubileusz 55-lecia pracy zawodowej Profesora Ryszarda Borowieckiego był nie tylko momentem uhonorowania jego ogromnych osiągnięć, ale również okazją do spotkania wielu przyjaciół, współpracowników i uczniów Profesora Ryszarda Borowieckiego.

W Jubileuszu wzięli udział również m.in.:

• Prof. dr hab. Maria Romanowska – Dyrektor Instytutu Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w latach 2013 – 2017, Kierownik Katedry Zarządzania w Gospodarce SGH w latach 1992 - 2013,
  • Prof. dr hab. Krystyna Poznańska – Kierownik Zakładu Zarządzania Innowacjami Szkoły Głównej Handlowej,
  • Prof. dr hab. Paweł Lula - Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
  • Prof. dr hab. Roman Niestrój – JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w latach 2008-2012,
  • Prof. dr hab. Marek Lisiński – Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o zarządzaniu i jakości Akademii WSB, Prorektor ds. Nauczania Akademii Ekonomicznej w Krakowie w latach 1995 – 2002,
  • Prof. dr hab. Wojciech Dyduch – Przewodniczący Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, członek Rady Doskonałości Naukowej, Dziekan Wydziału Zarządzania oraz Kierownik Katedry Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • Prof. dr hab. Krzysztof Wach – Kierownik Katedry Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
  • Dr hab. Andrzej Jaki, prof. UEK – Kierownik Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
  • Prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek – Kierownik Katedry Logistyki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • Dr hab. Rafał Żelazny, prof. UE – Wiceprezes, członek Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.,
  • Dr hab. Katarzyna Szczepańska – Woszczyna, prof. AWSB - Prorektor ds. Nauki i Kształcenia Akademii WSB,
  • Dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB,
  • Dr Rafał Rębilas – Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą Akademii WSB,
  • Dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB – Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Pedagogika Akademii WSB, Kierownik Katedry Pedagogiki,
  • Prof. dr hab. inż. Marek Sitarz – Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Inżynieria lądowa, geodezja i transport Akademii WSB.

Uroczystość była nie tylko wyjątkowym wydarzeniem dla Profesora Ryszarda Borowieckiego, ale także dla całej społeczności naukowej i edukacyjnej. Była to okazja do podkreślenia wkładu Pana Profesora w dziedzinę nauk ekonomicznych oraz inspiracji, jaką stanowi dla kolejnych pokoleń naukowców i badaczy.

Profesor Ryszard Borowiecki

Polski ekonomista specjalizujący się w ekonomice i organizacji przemysłu, profesor nauk ekonomicznych, w latach 2002–2008 rektor Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Powoływany w skład władz Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, prezydium Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, rad redakcyjnych i programowych czasopism branżowych (w tym kwartalnika „Organizacja i Kierowanie”), a także Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Wszedł w skład Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem im. Karola Adamieckiego, odznaką „Zasłużony dla województwa krośnieńskiego”.