Jubileusz 75-lecia Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

W dniu 9 czerwca br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 75 – lecia Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.

Przebieg Jubileuszu miał kilka odsłon, rozpoczął się uroczystą mszą święta w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Sosnowcu w intencji pracowników i uczniów szkoły. Uroczystości towarzyszyła także wystawa fotografii prac uczniów, która miała swój wernisaż w Galerii „Ładniej” .

Punktem kulminacyjnym Jubileuszu 75 – lecia Szkoły Stylizacji była plenerowa gala, która rozpoczęła się o godz. 17.00 na terenach rekreacyjnych szkoły przy ul. Grota- Roweckiego 64. Uroczystość rozpoczął Hymn Stylizacji w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Wszystkich zgromadzonych gości przywitała Pani Dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik.

Z okazji Jubileuszu serdeczne życzenia dyrekcji i nauczycielom przekazali zaproszeni goście, kierując słowa uznania za pracę i wysiłek włożony w kształcenie kolejnych pokoleń. Młodzieży życzyli wiele radości i satysfakcji z pobytu i nauki w szkole. W gronie szacownych gości znaleźli się posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz oświatowych, przedstawiciele władz samorządowych miasta Sosnowca, reprezentanci firm współpracujących ze szkołą, pracodawcy i partnerzy CKZiU. Dziękując za życzliwość wobec szkoły, dyrekcja uhonorowała pamiątkowymi statuetkami przyjaciół szkoły, którzy od lat towarzyszą poczynaniom uczniów Technikum nr 7. W gronie wyróżnionych znalazła się  Akademia WSB.

Ostatnim akordem tej wspaniałej uroczystości był pokaz kolekcji modowych, zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli.

fot. Tomasz Griessgraber, Andrzej Skomorowski, Oskar Chodur, Igor Orzechowski, Krzysztof Nykiel, Tomasz Kądziołka.