14.03.2023

Koło Naukowe ProjectGO w międzynarodowym konkursie z zarządzania projektami Global eCollaboration Competition (GeCCo) 2023

Studentki kierunku: stosunki międzynarodowe w Akademii WSB, członkinie Koła Naukowego ProjectGO, Pani Dominka Ratajczak oraz Pani Dagmara Urbanik, zakwalifikowały się do uczestnictwa w międzynarodowym konkursie GeCCo organizowanym przez IPMA Young Crew Global. To wielki sukces! Studentki Akademii WSB znalazły się w gronie 8 osób, które reprezentują Polskę w tegorocznym konkursie.

Konkurs Global eCollaboration Competition (GeCCo) 2023 polega na rozwiązaniu case study w sześcioosobowych zespołach, złożonych z osób z całego świata.

11 i 12 marca br. odbyło się wydarzenie online, w trakcie którego 30 zespołów z 33 krajów, w różnych strefach czasowych, mierzyło się z rozwiązaniem case study z zakresu zarządzania projektami. Wykonane zadania zostaną ocenione przez Asesorów konkursu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

- Bardzo się cieszę z możliwości udziału w konkursie GeCCo i na współpracę z osobami z całego świata, które interesują się zarządzaniem projektami. Jestem pewna, że będę mogła nauczyć się wielu nowych umiejętności, metod i dobrych praktyk. Wspólna praca nad projektem w międzynarodowym środowisku wraz z uczestnikami z Kanady, Wielkiej Brytanii, Czech, Indii, Filipin  jeszcze bardziej poszerzy moje horyzonty i pozwoli lepiej zrozumieć inne kultury oraz stworzyć relacje ze specjalistami z różnych krajów - mówi Dominika Ratajczak.

Dominika Ratajczak

Studentka kierunku stosunki międzynarodowe w Akademii WSB, członkini Koła Naukowego ProjectGO

- Super wydarzenie, miło i ciekawie. Całe wydarzenie ma na celu zbudować międzynarodowy zespół. Będziemy pracować razem w zespole z uczestnikami z Portugalii, Gruzji, Czech, Finlandii oraz Grecji. Po pierwszych spotkaniach wszyscy wiemy, że na pewno będzie to emocjonujący, ale również bardzo interesujący czas, który z pewnością wiele nas nauczy - dodaje Dagmara Urbanik.

Dagmara Urbanik

- Bardzo się cieszę, że dziewczyny zdecydowały się na udział w konkursie tym samym reprezentując koło naukowe ProjectGO Akademii WSB na międzynarodowej arenie. W ciągu 24 godzin, wśród 180 uczestników w 30 niesamowitych zespołach z 33 krajów, pracowano nad rozwiązaniem case study, szanując i akceptując niejednokrotnie występujące różnice kulturowe oraz dostosowując się do pracy w różnych strefach czasowych. To niezwykłe doświadczenie na pewno zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników a być może wypracowane relacje przerodzą się w międzynarodowe przyjaźnie na długie lata - mówi dr inż. Anna Śmiglewicz, opiekun Koła Naukowego ProjectGO Akademii WSB.

Dr inż. Anna Śmiglewicz

Opiekun Koła Naukowego ProjectGO Akademii WSB

Finał konkursku odbędzie się 15 kwietnia. Paniom Dominice i Dagmarze życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za sukces!

Międzywydziałowe Koło Naukowe ProjectGO zaprasza do swoich szeregów. Zainteresowany? Nie zwlekaj, podejmij wyzwanie i stwórzmy razem pierwszy wspólny projekt!

Zapisy u Opiekuna Koła: dr inż. Anna Śmiglewicz asmiglewicz@wsb.edu.pl

ProjectGO - Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe - Akademia WSB