Konferencja „Rynek pracy dla młodych-perspektywy i wyzwania”

W poniedziałek 21 listopada 2022 r. w siedzibie Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Dąbrowie Górniczej odbyła się konferencja „Rynek pracy dla młodych-perspektywy i wyzwania”. Celem konferencji jest integracja instytucji wokół tematyki szans i wyzwań jakie stawia współczesny rynek pracy przed młodymi ludźmi oraz przedstawienie inicjatyw na poziomie europejskim i krajowym nakierowanych na poprawę sytuacji młodzieży na rynku pracy i zwiększenie ich szans na znalezienie zatrudnienia. Wydarzenie skierowane było do kadry i uczestników OHP kształcących się w szkołach branżowych I stopnia.

Konferencję zainaugurowało wystąpienie Śląskiego Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy – Pana Piotra Trząskiego.

Akademia WSB była partnerem tego wydarzenia, a kadra naukowa Uczelni wystąpiła w roli ekspertów z dziedziny rynku pracy i rozwoju zawodowego.

• „Kompetencje na rynku pracy” – wystąpienie inauguracyjne – dr Edyty Nowak-Żółty – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.
  • Panel dyskusyjny – prowadzenie dyskusji dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego:

• Robert Warwas – Poseł na Sejm RP,
  • dr inż. Karol Jędrasiak – Zastępca Dyrektora Centrum Transferu Technologii, Ekspert Virtual Reality,
  • Marcin Flaczyński – Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach,
  • Sławomir Duch – Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

W konferencji uczestniczył również Pan Piotr Kalbron – Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Panią Marlenę Maląg - Minister Rodziny i Polityki Społecznej oraz Panią Małgorzatę Zwiercan - Komendant Główną OHP.