Konferencja "Zielona energia" w Akademii WSB

W dniu 23 maja 2024 roku w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej odbyła się konferencja pt. "Zielona energia", zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział Katowice we współpracy z Akademią WSB. Wydarzenie miało charakter stacjonarny i było otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Wydarzenie zainaugurował prof. Marcin Lis – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

W wydarzeniu uczestniczył Pan Marek Węgrzynowicz, Wiceprezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.

Konferencję moderował Profesor Marcin Lis, Prorektor Akademii WSB, który wprowadził uczestników w tematykę zielonej energii i zrównoważonego rozwoju.

Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści z różnych dziedzin:

• dr inż. Iwona Krzyżewska – Kierownik Działu Rozwoju Nauki, Adiunkt w Katedrze Transportu i Informatyki, Akademia WSB, która przedstawiła nowoczesne technologie w dziedzinie energii odnawialnej.
  • dr Adam Lejman-Gąska – Radny Miasta Katowice, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, który omówił politykę miejską w kontekście zielonej energii.
  • Tomasz Makowski – Menedżer Zespołu w Departamencie Funduszy Mieszkaniowych BGK, który zaprezentował możliwości finansowania projektów związanych z energią odnawialną.
  • dr Maciej Thorz – Uniwersytet WSB Merito Chorzów, Ministerstwo Infrastruktury, który przedstawił perspektywy rozwoju infrastruktury energetycznej.
  • Katarzyna Cichon – Kierownik Zespołu Rozwoju i Utrzymania Programów Certyfikacji TȔV Rheinland Polska Sp. z o.o., Akademia WSB, która omówiła znaczenie certyfikacji w sektorze zielonej energii.
  • Monika Płońska – Menadżer zarządzania zrównoważonym rozwojem w europejskich koncernach w sektorze naftowym, energetycznym i nawozowo-chemicznym, Grupa Azoty Polyolefins S.A., Akademia WSB, która zaprezentowała wyzwania i sukcesy w zarządzaniu zrównoważonym rozwojem.

Konferencja była doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy naukowcami, praktykami i przedstawicielami przemysłu. Uczestnicy mogli również nawiązać cenne kontakty oraz zainspirować się nowymi rozwiązaniami w dziedzinie zielonej energii.

Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz uczestnikom za udział w wydarzeniu.