02.03.2024

Konkurs Wiedzy z Kosmetologii Akademii WSB

2 marca 2024 roku odbył się „Konkurs Wiedzy z Kosmetologii Akademii WSB”.

Udział w konkursie to świetne podsumowanie wiedzy, którą zdobywamy przez kilka lat nauki albo w szkole średniej, albo na studiach” – mówi dr Marta Skorek, organizatorka konkursu, wykładowca AWSB, trener i szkoleniowiec. „Każdy powinien przez taki konkurs przejść, żeby się zweryfikować i ocenić swoją wiedze, a także umiejętności”  - dodaje.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie:

W kategorii JUNIOR rywalizowali ze sobą uczniowie i słuchacze kierunków technik usług kosmetycznych (i kierunków pokrewnych), natomiast do udziału w kategorii SENIOR zostały zaproszone osoby studiujące na kierunku „Kosmetologia” w Akademii WSB.
W jury konkursu zasiadły: dr Marta Skorek, dr n. o zdr. Ewa Szmaj-Kupny, mgr Katarzyna Oleszkiewicz oraz Izabela Manterys.

Dodatkową atrakcją wydarzenia był wykład na temat marki NIVEA oraz pokaz „nivealiów”, która wyprodukowała pierwszy na świecie trwały krem kosmetyczny. Pasjonat i kolekcjoner – Wojciech Mszyca – opowiedział uczestnikom konkursu historię działalności firmy, która związana jest ze Śląskiem.

Kosmetologia to coraz częściej wybierany kierunek studiów ze względu na sukcesywne rozszerzanie się oferty kosmetologicznej na rynku oraz rosnące zapotrzebowanie społeczeństwa na tego typu usługi. Dziedzina ta staje się coraz popularniejsza już nie tylko za sprawa kobiet, ale także coraz częściej mężczyzn – zarówno z punktu widzenia usługodawców, jak i usługobiorców.

Poniżej prezentujemy wyniki tegorocznego konkursu, serdecznie gratulując laureatom!

Kategoria JUNIOR:
I - Natalia R., Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach,
II - Julia S., Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach,
III - Wiktoria G.,  Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu.

Kategoria SENIOR:
I - Wiktoria S., Śląski Uniwersytet Medyczny,
II - Marta G., Śląski Uniwersytet Medyczny,
III - Małgorzata P., Akademia WSB.