Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Industry 5.0"

3 czerwca w Akademii WSB odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Industry 5.0”, zorganizowana była w formule online.

Industry 5.0, nowoczesne technologie, sztuczna inteligencja, inteligentne rozwiązania i firmy przyszłości w konkurencyjnej i globalnej gospodarce, medycyna cyfrowa, zastosowanie robotów humanoidalnych w praktyce, transformacja Kaizen, transfer i komercjalizacja technologii to niektóre z tematów, które zostały zaprezentowane przez ekspertów - przedstawicieli praktyki gospodarczej, naukowców oraz specjalistów z dziedziny nowoczesnych technologii podczas wydarzenia.

Konferencję zainaugurowali dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, JM Rektor Akademii WSB oraz dr Janusz Michałek, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Obrady konferencyjne moderowali dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia oraz dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem.

Wśród zaproszonych gości, którzy uświetnili przebieg konferencji, znaleźli się:

• Seán O'Reagain, Zastępca Dyrektora Działu ds. Przemysłu 5.0, Dyrekcja Generalna ds. Badań i Innowacji Komisji Europejskiej
  • prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i ESR Akademii Leona Koźmińskiego, Harvard LWP Senior Research Associate
  • Mariusz Bryke, CEO, Kaizen Institute Poland
  • Kamil Gawron, Sales Robotics Officer, Weegree One – Roboty humanoidalne
  • Łukasz Górecki, Dyrektor Klastra Silesia Automotive and Advanced Manufacturing (KSSE)
  • Cyprian Gronkiewicz, Paweł Tomaszek, Electromobility Poland
  • dr inż. Karol Jędrasiak, Zastępca Dyrektora Centrum Transferu Technologii, Akademia WSB
  • dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A., Dyrektor Instytutu Badań nad Sztuczną Inteligencją w Akademii WSB
  • Grzegorz Koprowski, Dyrektor ds. Zapewnienia Jakości, Integrated Supply Chain Products, Philips Consumer Lifestyle
  • Piotr Lipnicki, CEO ReliaSol
  • Łukasz Matura, Dyrektor Biura Projektów, Jantar Sp. z o.o.
  • Krzysztof Mędrala, Chief Executive Officer, MedApp S.A.
  • Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group
  • Łukasz Pyrlak, Starszy Kierownik Projektu, Arcadis
  • dr Piotr Wiśniewski, CEO Platformy Robotów DBR77

Wydarzenie uświetnił koncert Łukasza Szubskiego, Absolwenta Akademii Muzycznej, pianisty zespołu Dombrova Piano Duo oraz saksofonisty Kacpra Gwiazdy.

W trakcie konferencji odbył się też konkurs, w którym nagrodą była ksiażka Pana Masaaki Imai „KAIZEN™ jako strategia” wydawnictwa MT Biznes.

Głównym partnerem wydarzenia była Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.