13.04.2022

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Szczytnie i nagroda dla Studentki Akademii WSB

6 i 7 kwietnia br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Covid-19 a funkcjonowanie uczelni wyższych i szkół o profilu policyjnym.

Dokąd zmierzamy?”. Przedsięwzięcie organizowane było w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Doskonała nauka” w formie hybrydowej, a jej przedmiotem było m.in. prezentacja wyników badań naukowych z realizacji zadania badawczego pt. "szkolnictwo (nie tylko) służb mundurowych w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę Covid-19. Studia nad zapewnieniem ciągłości kształcenia i bezpieczeństwa podmiotom środowiska uczelni lub szkoły. Formy i rodzaje re(konstrukcji) środowiska kształcenia, będącego następstwem, sytuacji pandemicznej".

Z ramienia Akademii WSB w Konferencji wystąpił Kierownik Katedry Pedagogiki dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB wygłaszając referat pt. "Realizacja procesu dydaktycznego w Akademii WSB w dobie pandemii", zamykając pierwszy panel Konferencji. Podczas pierwszego dnia Konferencji ogłoszono również wyniki konkursu na najlepszą pracę pisemną nt. funkcjonowania uczelni wyższych i szkół o profilu policyjnym w dobie pandemii COVID-19. I miejsce w konkursie zdobyła nasza studentka na kierunku Bezpieczeństwo narodowe - Jagoda Nocoń, która odebrała nagrodę z rąk Pani Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Iwony Klonowskiej. Następnie po wręczeniu nagród nasza laureatka wygłosiła referat pt. "Akademia WSB w dobie pandemii. Dobre praktyki w procesie aktywności studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe". Opiekę mentorską sprawował dr hab. Marek Walancik. prof. AWSB.

Współorganizatorami wydarzenia była Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Lwowski Państwowy Uniwersytet Spraw Wewnętrznych Ukrainy, Wyższa Szkoła Straży Granicznej w Rezekne (Łotwa), Uniwersytet Michała Römera z siedzibą w Wilnie (Litwa), Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcido De Gasperi w Józefowie. Konferencja została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego. Członkiem komitetu honorowego konferencji był Komendant Główny Policji gen. insp. dr. Jarosław Szymczyk.