Muzyka, teatr i dobra zabawa - Senioralia 2021

W piątek 10 września br. w Kopalni Kultury w Czeladzi miał miejsce finał projektu „Na przekór metryce osoby 50+ i seniorzy na srebrnym rynku pracy” realizowany przez Akademię WSB, a dofinansowanego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nie zabrakło odrobiny muzyki, teatru, statystycznego podsumowania a przede wszystkim dobrej zabawy.

W projekcie uczestniczyło ponad 5000 przedstawicieli srebrnego pokolenia z całej Polski. W dniu 10 września 2021 r. w Kopalni Kultury w Czeladzi świętowali wszyscy seniorzy – zarówno Słuchacze sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB jak i społeczność międzypokoleniowa z całej Polski za pośrednictwem transmisji live na kanale YouTube Akademii WSB.

W programie wydarzenia znalazła się m.in. uroczysta gala, podsumowującą projekt, którą prowadził Krzysztof Respondek. Statystycznie i liczbowo projekt zaprezentowali Dominik Penar, prodziekan ds. kształcenia ustawicznego w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Agnieszka Dubiel, koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, która za swoje zaangażowanie w projekt i całokształt współpracy z seniorami odebrała specjalne podziękowania.

- To wielka radość, że możemy się dziś spotkać. Od dwóch lat realizujemy ten projekt, w którym uczestniczyło kilka tysięcy osób. Mamy sygnały z Zawiercia, Wojkowic, Dąbrowy Górniczej, że te osoby już mają pracę. To wymierne efekty naszych wspólnych działań, spotkań. To po prostu cieszy – mówił Dominik Penar.

Z seniorami wirtualnie połączył się także Stanisław Szwed, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej. Podczas gali samorządy szczególnie zaangażowane w realizację projektu odebrały specjalne podziękowania oraz dyplomy. Wśród wyróżnionych znalazł się Łukasz Konarski – Prezydent Zawiercia, Marcin Bazylak, Prezydent Dąbrowy Górniczej, Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Czeladzi, Krystian Grzesica, Burmistrz Bierunia, Małgorzata Bednarek, Wójt Gminy Bobrowniki, Tomasz Sadłoń, Wójt Gminy Psary, Grzegorz Czapla, Wójt Gminy Ożarowice.

Data wydarzenia - 10.09.2021 r.