18.10.2024

Nagrody dla Laureatów 9. Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego

W Kapitule Konkursu jest JM Rektor Akademii WSB, prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz. Podczas gali w Fabryce Pełnej Życia Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem, prof. Marcin Lis, wręczył Nagrodę Specjalną Laureatowi Konkursu.

Siedem przedsiębiorstw zostało wyróżnionych za innowacyjność i wkład w rozwój gospodarczy miasta. W kategorii mikroprzedsiębiorstwo wyróżniono JWP Enginering, a nagroda powędrowała do British School. W kategorii małe przedsiębiorstwo wyróżnienie otrzymało Centrum Navigare, a nagrodę ELNAP. Wśród średnich przedsiębiorstw wyróżnienie trafiło do INTERNATIONAL WIRE POLSKA, a nagroda do EQ SYSTEM TECHNOLOGY. Laureatem nagrody specjalnej dla dużego przedsiębiorstwa została spółka SK hi-tech Battery materials Poland.

Nagrody oraz wyróżnienia zostały wręczone przez Marcina Bazylaka, Prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Nagroda Gospodarcza im. Karola Adamieckiego to wyróżnienie skierowane do przedsiębiorstw działających na terenie Dąbrowy Górniczej, które poprzez innowacyjność oraz zaangażowanie społeczne przyczyniają się do rozwoju gospodarczego miasta. Organizatorem konkursu jest Miasto Dąbrowa Górnicza, a Partnerami Merytorycznymi są Zagłębiowska Izba Gospodarcza oraz Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki oraz dyplomy, a także prawo do używania tytułu „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”. Dodatkowo, organizatorzy oraz partnerzy konkursu zapewnili wsparcie promocyjne dla laureatów.