Nie było miękkiej gry! Masakrator Akademii WSB

W sobotę 5 czerwca br. w Dąbrowie Górniczej przy Jeziorze Pogorii III odbył się ekstremalny bieg Masakrator Akademii WSB. Do pokonania było 8 kilometrów z przeszkodami dla prawdziwych twardzieli.

Trasa biegu była trudna, występowały na niej m.in. zimna woda, piach, błoto, strome podbiegi oraz specjalnie przygotowane przeszkody sztuczne (np. ścianki, multi rig, zasieki z drutu kolczastego itp.).

Cały bieg obserwowali sędziowie i wolontariusze, którzy informowali o sposobie pokonania przeszkód, weryfikowali poprawność ich pokonania oraz ewentualnie wyznaczali kary - za niepokonanie danej przeszkody lub niepoprawne jej pokonywanie trzeba było wykonać karne zadanie (np. 20 burpees, karna pętla).

Uczestnicy startowali tzw. falami. Przed dorosłymi odbyły się zawody dla dzieci AWSB ERIGO MASAKRATOR Kids.

Bieg główny podzielony był na kategorie, w których nagrodzono po trzy pierwsze miejsca.

• indywidualna mężczyzn i indywidualna kobiet - ELITE (1, 2, 3 miejsce)
  • indywidualna mężczyzn i indywidualna kobiet - OPEN (1, 2, 3 miejsce)
  • indywidualna klas mundurowych (z podziałem na płeć) - (1, 2, 3 miejsce)
  • drużynowa ELITE (brane pod uwagę czasy najszybszych 2 mężczyzn i 1 kobiety w zespole)