17.08.2021

Nowe możliwości rozwoju dla studentów AWSB

W dniu 17 sierpnia br. podpisano porozumie o współpracy z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach.

W spotkaniach wzięli udział:

• dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor
  • dr n. med. Patrycja Mickiewicz – Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych AWSB
  • Łukasz Pach – Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach

Porozumie dotyczy współpracy w zakresie realizacji zajęć praktycznych objętych programem kształcenia Uczelni oraz prowadzenia badań naukowych z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, współorganizacji konferencji szkoleniowych oraz wizyt studyjnych w zakresie funkcjonowania poszczególnych jednostek organizacyjnych Powiatowych i Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Współpraca umożliwi także studentom Uczelni odbywanie praktyk zawodowych na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych oraz w zespołach Ratownictwa Medycznego.

Akademia WSB nawiązała także współpracę z Rejonowym Pogotowiem Ratunkowym w Sosnowcu reprezentowanym przez dr n. o zdr. Klaudiusza Nadolnego p.o. Dyrektora Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

Współpraca będzie dotyczyła realizacji praktyk zawodowych dla studentów Akademii WSB, współorganizacji konferencji szkoleniowych w tematyce bezpieczeństwa narodowego i ratownictwa medycznego oraz spotkań z praktykiem w zakresie kształcenia ustawicznego ratowników medycznych.