Nowy skład Samorządu Studenckiego Akademii WSB

W piątek, 15 grudnia br. odbyło się spotkanie Samorządu Studenckiego Akademii WSB, w nowym składzie, z władzami rektorskimi Akademii WSB: prof. Zdzisławą Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB, prof. Katarzyną Szczepańską-Woszczyną, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia, prof. Marcinem Lisem, Prorektorem ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem oraz prof. Łukaszem Sułkowskim, Prorektorem ds. Badań Naukowych i Rozwoju Kadr.

Wybory do Samorządu Studenckiego Akademii WSB na rok akademicki 2023/2024 odbyły się w dniu 9 listopada br.

Skład Samorządu Studenckiego Akademii WSB na rok akademicki 2023/2024:

• Przewodnicząca Samorządu Studenckiego - Justyna Haberka,
  • I Zastępca Przewodniczącej Samorządu Studenckiego – Wiktoria Kolano,
  • II Zastępca Przewodniczącej Samorządu Studenckiego – Konstancja Przymus,
  • Sekretarz – Amelia Niepsuj,
  • Skarbnik – Zuzanna Filus.

Do głównych zadań Samorządu Studenckiego Akademii WSB należą:

• nadzór nad przestrzeganiem praw i obowiązków studentów określonych konstytucją RP, ustawą o szkolnictwie wyższym, statutem Akademii WSB, regulaminem studiów, zarządzeniami Rektora Akademii WSB i innymi przepisami prawa,
  • dbałość o interesy społeczności studenckiej,
  • współpraca z innymi samorządami i organizacjami studenckimi,
  • wspieranie naukowych, turystycznych, kulturalnych i sportowych inicjatyw dla studentów,
  • organizowanie spotkań integrujących studentów Uczelni,
  • opiniowanie projektów dotyczących dydaktyki i organizacji uczelni; przedstawiciele Samorządu Studentów uczestniczą w posiedzeniach Senatu oraz w pracach Komisji Stypendialnych, opiniują programy kształcenia oraz proponują nowe kierunki i specjalności.

W nowym roku akademickim 2023/2024 Samorząd Studencki Akademii WSB podejmie działania w zakresie m.in.:

• współpracy z najzdolniejszymi studentami w zakresie publikacji naukowych,
  • współpracy i wsparcia Kół Naukowych Akademii WSB w organizacji przedsięwzięć,
  • organizacji konferencji o zasięgu międzynarodowym, krajowym i lokalnym,
  • reprezentowania uczelni m.in. w Parlamencie Studentów RP, podczas spotkań z Polską Komisją Akredytacyjną,
  • organizacji przedsięwzięć mających na celu edukację historyczną i kultywowanie pamięci historycznej,
  • organizacji akcji charytatywnych,
  • popularyzacji nauki, kultury, sztuki.