Wydarzenie odbyło się na Politechnice Śląskiej w Katowicach. Wśród prelegentów znaleźli się się m.in. mgr Sławomir Warzecha, Dyrektor ZSS nr 7 w Katowicach, mgr Aleksandra Karlik, neurologopeda, surdologopeda, pedagog leczniczy, mgr Beata Zawiślak, pedagog specjalny i wykładowca WSB w Dąbrowie Górniczej, mgr Marta Ir, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Wesołe Słoneczka” z oddziałami integracyjnymi w Katowicach, pedagog specjalny i wykładowca WSB w Dąbrowie Górniczej.
Konferencja miała na celu podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu, który ONZ oficjalnie zaliczyła, obok AIDS, cukrzycy i nowotworów do najgroźniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata. Występowanie tych schorzeń w ostatnich 20 latach zwiększyło się aż dziesięciokrotnie.
Jednocześnie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej studenci mieli okazję spotkać się i porozmawiać na temat autyzmu z ekspertami, wykładowcami i wolontariuszami, którzy dystrybuowali materiały i boszury informacyjne.
Uczelnia zaangażowała się również w imprezę sportową "Milion Swingów dla Autyzmu", której głównym celem było rozpowszechnienie wiedzy na temat zaburzenia. Do ogólnopolskiej akcji włączyli się sportowcy z Bytomskiej strefy Byków, klubu Strong House z Czeladzi oraz Athletes Forge z Jaworzna, kórzy swingowali z odważnikiem kettlebell.