Ogólnopolski Kongres Edukacyjny Studentów i Doktorantów

W dniach 20-21 kwietnia 2023 roku odbył się Ogólnopolski Kongres Edukacyjny Studentów i Doktorantów pt. Innymi oczami. Młode Badaczki i Badacze o sobie, świecie społecznym i swoich relacjach ze światem. Zorganizowali go wspólnie: Katedra Pedagogiki Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.

Spotkanie odbyło się na terenie kampusu Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Przez dwa dni, w czterech panelach tematycznych, młode badaczki i badacze prezentowali swoje projekty naukowe, zamierzenia oraz dzielili się wątpliwościami. Rolę moderatorów przyjęli wybitni polscy profesorowie z dziedziny nauk społecznych, humanistyki i nauk przyrodniczych. Byli wśród nich: prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz oraz dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB z Akademii WSB, a także prof. Zbyszko Melosik, prof. Agnieszka Gromkowska – Melosik, prof. Kinga Kuszak, prof. Sławomir Futyma, prof. Marek Budajczak, prof. Waldemar Segiet, prof. Hanna Krauze- Sikorska, prof. Hanna Kubiak z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, prof. Eliza Rybska z Wydziału Biologii UAM, prof. Sławomir Leciejewski z Wydziału Filozoficznego UAM oraz prof. Marek Konopczyński z Uniwersytetu w Białymstoku.

Obecni na Kongresie Doktoranci reprezentowali niemal wszystkie ośrodki akademickie, w tym zagraniczne. Wszystkim zaangażowanym w to naukowe spotkanie dziękujemy i gratulujemy! I