Pierwsze spotkanie Klubu Pacjenta w Akademii WSB

Ponad 200 osób wzięło udział w pierwszym spotkaniu „Klubu Pacjenta”, które odbyło się we wtorek 7 lutego, w Akademii WSB. To wspólna inicjatywa Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB, Fundacji "Z sercem do Pacjenta" oraz American Heart of Poland. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Dąbrowy Górniczej – Pana Marcina Bazylaka.

Uczestników spotkania powitali:

• dr hab. Marcin Lis, prof. Akademia WSB - WSB University - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB,
  • Bożena Borowiec - wiceprezydent Miasta Dąbrowy Górniczej

Tematem pierwszego spotkania w ramach Klubu Pacjenta w Dąbrowie Górniczej były zagadnienia dotyczące miażdżycy – jednej z chorób cywilizacyjnych, zdrowego odżywiania oraz bezpłatnych programów profilaktycznych w ramach NFZ. Podczas spotkania mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów prowadzonych przez lekarzy, a także skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami i bezpłatnych badań np. pomiaru ciśnienia.

W spotkaniu wzięli także udział pracownicy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, którzy opowiedzieli o bezpłatnych programach profilaktycznych.

Kolejne spotkanie Klubu Pacjenta w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 18 maja 2023 r.