Podsumowanie Europejskiego Kongresu MŚP z udziałem Akademii WSB

Dwa dni wypełnione spotkaniami i debatami z udziałem najlepszych praktyków oraz ekspertów biznesu. To wszystko elementy zakończonej już 12. Edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbył się w Katowicach w dniach 20-22 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod Patronatem Parlamentu Europejskiego. Akademia WSB była Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia.

W dyskusjach i sesjach udział wzięli przedstawiciele Akademii WSB:

• dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB - Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej
    • udział w debacie „Czy przywództwo ma płeć?”
  • dr hab. Katarzyna Szczepańska Woszczyna, prof. AWSB – Prorektor ds. Nauki i Kształcenia Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej
    • udział w debacie „Polska kopalnią młodych talentów – mit czy rzeczywistość?”
  • dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej
    • moderator debat: „Jak zarządzać biznesem w czasach wyzwań” oraz „Rozwiązania Przemysłu 4.0 dla MŚP”
    • wystąpienie: „Globalna inteligencja”
  • dr Paulina Polko – kierownik Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej
    • udział w debacie „Polska, Europa, świat w 2023. Możliwe scenariusze.”
    • wystąpienie: NATO-ROSJA 10:0. Jak wygrywamy z drugą armią świata
  • Marek Zuber - polski ekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej
    • wystąpienie: „VUCA znowu w grze, czyli scenariusze na 2023”
  • dr hab. Eugenia Rostańska, prof. AWSB - Katedra Pedagogiki Akademii WSB, przewodnicząca Komisji ds. Kształcenia Zawodowego RIG w Katowicach
    • udział w debacie: „Edukacja dla biznesu. Przyszłość i rola kształcenia zawodowego w Polsce.”

Podczas kongresu Akademia WSB otrzymała pamiątkowy medal z okazji 30-lecia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach „Perła w Koronie RP”.

W bieżącą obsługę wydarzeń podczas Europejskiego Kongresu MŚP aktywnie włączyło się 40 studentów polskich i zagranicznych oraz samorząd studencki Akademii WSB, pod koordynacją Barbary Woźniak. Studenci mieli również możliwość uczestniczenia w wykładach, warsztatach, panelach dyskusyjnych oraz mogli skorzystać z doświadczenia i wiedzy przedsiębiorców podczas spotkań z ekspertami w strefie networkingowej.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to największe wydarzenie w Europie skierowane dla sektora MŚP. Nieprzerwanie od 2011 roku jest miejscem inspiracji, spotkań i integracji. To miejsce dyskusji i debat z udziałem przedstawicieli Komisji i Parlamentu Europejskiego, najwyższych władz państwowych, ministerstw i agend rządowych, samorządowców, świata nauki, kultury i otoczenia biznesu.