Posiedzenie Senatu Akademii WSB

W dniu 15 czerwca 2021 roku odbyło się posiedzenie Senatu Akademii WSB. Podczas obrad dr hab. inż. Łukasz Wróblewski, prof. AWSB otrzymał gratulacje z rąk Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB w związku z nadaniem stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości.

Dr hab. inż. Łukasz Wróblewski, prof. AWSB jest Kierownikiem Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (Wydział Zamiejscowy w Cieszynie). Od ponad pięciu lat kieruje zespołem prowadzącym badania dotyczące m.in. uwarunkowań kształtowania relacji na polsko-czeskim transgranicznym rynku usług kultury. Od 2016 roku jest polskim sprawozdawcą przy Arts Management Network w Weimarze, a od 2018 roku członkiem The European network on cultural management and policy z siedzibą w Brukseli. Redaktor naczelny czasopisma naukowego "Cultural Management: Science and Education" wydawanego w Berlinie. Autor około osiemdziesięciu publikacji naukowych w języku polskim oraz angielskim podejmujących tematykę zarządzania w kulturze. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Contemporary Problems of Management and Marketing in the Institutions of Culture" odbywającej się cyklicznie w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Podczas spotkania zostały również wręczone Wyróżnienia Rektora za aktywne reprezentowanie Uczelni podczas ogólnopolskiego konkursu debat #KlimatNaZmiany, zwycięstwo i awans do europejskiego finału konkursu w Brukseli dla Studentek Akademii WSB:

• Kamili Ciszewskiej,
  • Zofii Niedźwiedzkiej,