Potrzebni wolontariusze

Szanowni Studenci,

Ostatnie tygodnie to bardzo trudny i bolesny czas dla nas wszystkich. Wydarzenia za naszą wschodnią granicą nie pozostawiają nikogo obojętnym, a nasze serca i oczy zwrócone są w kierunku Ukrainy. W tym okresie nie tylko identyfikujemy się z narodem ukraińskim, ale czynnie go wspieramy.

W związku z nasilającą się potrzebą wsparcia dla uchodźców zwracamy się do Państwa - studentów Akademii WSB o wsparcie na zasadach wolontariatu głównego punktu recepcyjnego, który znajduje się na Placu Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach (budynek Centrum Kultury Katowice).

Potrzebne są osoby do pomocy w ciągu dnia, jak i w nocy. Posługiwanie się językiem ukraińskim nie jest wymagane, lecz jeśli ktoś mógłby pomóc jako tłumacz, to również takie wsparcie będzie przydatne.

Zainteresowanych udzieleniem wsparcia prosimy o wysłanie informacji na adres: jjablonka@wsb.edu.pl

Dear Students,

The last few weeks have been very difficult and painful for all of us. No one was left indifferent from the events beyond our eastern border and all of our hearts and eyes are turned towards Ukraine. During this period, we not only identify with the Ukrainian people, but actively support them.

In connection with the growing need for support for refugees, we ask you - the students of the WSB University for support on a voluntary basis at the main reception point, which is located on the square of the Silesian Sejm 2 in Katowice (Katowice cultural center building).

People are needed to help during the day as well as during the night. The use of Ukrainian is not required, but if someone could help as an interpreter, then such support will also be useful.

If you are interested in providing support, please send information to: jjablonka@wsb.edu.pl

Шановні Студенти,

Останні тижні були дуже важкими і болісними для всіх нас. Події за нашим східним кордоном нікого не залишають байдужими, а наші серця і очі звернені в бік України. У цей період ми не тільки ототожнюємо себе з українським народом, а й активно підтримуємо його.

У зв'язку зі зростаючою необхідністю підтримки біженців ми звертаємося до студентів Університету WSB за допомогу на волонтерській основі. На потрібна підтримка головного приймального пункту, який знаходиться на площі Сілезького Сейму 2 в Катовіце (будівля культурного центру Катовіце).

Люди потребують допомоги протягом дня, а також вночі. Використання української або російської мови не обов'язкове, але якщо хтось може допомогти в якості перекладача, то і така підтримка буде корисна.

Якщо ви зацікавлені в підтримці, будь ласка, надішліть інформацію за адресою: jjablonka@wsb.edu.pl