Pracownicy Akademii WSB na szkoleniu w Nottingham Trent University

Dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB, dr Patrycja Mickiewicz, dr Iwona Krzyżewska, dr Jacek Karcz oraz dr Krystian Mączka, w dniach 22-23 maja 2023 r., wzięli udział w szkoleniu w Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii.

W programie szkolenia znalazły się takie tematy jak: innowacyjne metody nauczania w zakresie zrównoważonego rozwoju, projektowanie efektywnego programu Szkoły Letniej czy zrównoważony rozwój w ujęciu biznesowym. Pobyt w Nottingham był okazją do wymiany doświadczeń i know-how w zakresie włączania zagadnień zrównoważonego rozwoju w programy kształcenia i poznania praktycznych sposobów ich nauczania.

Eksperci Akademii WSB, którzy uczestniczyli w szkoleniu w Nottingham, będą mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas Silesian Sustainable Business Summer University - Szkoły Letniej organizowanej przez Akademię WSB w ramach programu Narodowej Agencji Akademickiej SPINAKER - Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia. Już w lipcu naszą uczelnię odwiedzą studenci z całego świata, którzy przez 5 dni, pod czujnym okiem ekspertów, będą rozwijać i testować własne pomysły na innowacyjny biznes w oparciu o cele zrównoważonego rozwoju.

Jednym z elementów wizyty w Nottingham był tour po Uniwersytecie, w trakcie którego można było zobaczyć przykłady najlepszych praktyk i inicjatyw powstałych w duchu zrównoważonego rozwoju. Pszczoły na dachu Uniwersytetu, stworzona przez studentów łąka kwietna czy charakterystyczna czerwona budka telefoniczna, jako punkt „Book crossingu’’.