14.03.2024

Pracownik Akademii WSB w komisji konkursowej powołanej przez Ministra Sprawiedliwości

Pracownik Akademii WSB, Jarosław Gwizdak znalazł się w gronie ekspertów i prawniczych autorytetów tworzących skład komisji na potrzeby konkursu oraz wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Komisja obradowała w dniach 11 – 14 marca 2024 r. w Warszawie. Podczas czterodniowych obrad komisja, której był członkiem, miała za zadanie dokonać oceny 10 kandydatów i kandydatek na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Jarosław Gwizdak podzielił się swoimi refleksjami na temat uczestnictwa w pracach komisji: "Te trzy dni bardzo wymagającej intelektualnie, ale dającej wielką satysfakcję pracy zapamiętam na długo. Świetni kandydaci i kandydatki, długie debaty członków komisji. Spory, debaty, wątpliwości - wszystko to rozstrzygane i wyjaśniane w świetnej atmosferze".

Udział w tej komisji to doskonały przykład, jak w Akademii WSB angażujemy się nie tylko w nauczanie i przekazywanie wiedzy, ale również bierzemy aktywny udział w kształtowaniu praktyk i norm prawnych naszego kraju. Jest to dowód na to, że nasza kadra akademicka to nie tylko wykładowcy, ale również praktycy-prawnicy, którzy na co dzień wpływają na rozwój polskiego systemu prawnego.