Prezentacja badań naukowych Akademii WSB we Francji i Belgii

W dniu 16 listopada br. dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB brała udział w miedzynarodowej konferencji naukowej pt.: “The effects of the coronavirus pandemic in border regions – some general overview of Europe and Latin America”. Podczas wydarzenia przedstawiła wyniki badań dotyczących zarządzania polsko-czeskimi mikroproprojektami transgranicznymi w Euroregionie Beskidy w okresie pandemii COVID-19. Pozostałe wystąpienia wygłosili przedstawiciele m.in.: Catholic University of Louvain, Saarland University, Université du Luxembourg, Federal University Rio Grande do Sul and Ecole des Hautes Etudes en Santé Publique, Rennes.

Konferencja była organizowane przez Artois University w Arras, ośrodek naukowy będący liderem badań dotyczących współpracy transgranicznej na pograniczu francusko-belgijskim.

Kolejna zagraniczna wizyta naukowa dr hab. Jonany Kurowskiej-Pyszz, prof. AWSB odbyła się w dniach 17-18 listopada. Był to udział w międzynarodowej konferencji naukowej „The Franco-Belgo-Belgian borders: Policies and Practices” organizowanej przez Catholic University of Louvain oraz the Lille- Kortrijk-Tournai Eurometropolis w kampusach w Tournai oraz Mons. Wydarzenie naukowe jest częścią projektu Jean Monnet Centre of Excellence FRONTEM, którego liderem jest Uniwersytet w Strasburgu.

Podczas konferencji dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB moderowała debatę: „Health, bordering, debordering or rebordering” oraz prezentowała wyniki własnych badań na temat współpracy transgranicznej w dziedzinie ochrony zdrowia podczas pandemii COVID-19. Badania te były częścią projektu realizowanego w 2021 r. dla Parlamentu Europejskiego przez konsorcjum, którego liderem był Catholic University of Louvain, a partnerem Akademia WSB.