Prof. Marcin Lis z AWSB w ministerialnym zespole doradczym

Prof. Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem znalazł się w gronie ekspertów powołanych do zespołu doradczego ds. programów „Nauka dla Społeczeństwa”„Nauka dla Społeczeństwa II”. Powołania wręczył wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Marek Gzik. Pracami gremium będzie kierował dr hab. Grzegorz Stradomski.

Głównym celem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki m.in. w zakresie budowania współpracy z sektorem społeczno-gospodarczym, opracowywania i implementacji rozwiązań służących społecznościom lokalnym i regionalnym, a także tworzenia modeli teoretycznych obejmujących swoim obszarem zagadnienia społeczne.

Wyniki naboru konkursowego w 2023 roku świadczą o ogromnym zainteresowaniu programem. Złożono wówczas aż 589 wniosków, z czego 227 projektów otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę ponad 211 mln złotych.

Nowy nabór wniosków planowany jest w pierwszym kwartale 2025 roku.