Profesor Adrian Siadkowski szefem wyprawy rajdu Knurów – Paryż- Dakar

Studia w Akademii WSB to miejsce, gdzie spotykasz wykładowców, którzy pokażą Ci inne podejście do rozwoju i nauki. To pasjonaci, z którymi można zdobyć Świat! I nieważne jaki cel sobie wyznaczysz…

Prof. Adrian Siadkowski jest profesorem w Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, który Bliskim Wschodem i Afryką zajmuje się zawodowo od ponad 20 lat.

W marca br. wyruszył w dwumiesięczną podróż z Knurowa, przez Paryż, do Dakaru. Podczas wyprawy towarzyszyli Mu: dr Łukasz Szymankiewicz, Czesław Konieczny i Mieczysław Herman. Uczestnicy rajdu doświadczyli gościnności Algierczyków, zachwycali się przyrodą Senegalu oraz przeprowadzili wiele ciekawych i inspirujących rozmów.

To nie pierwsza tego typu wyprawa Pana Profesora. W lutym 2020 r. stanął na „Dachu Afryki” - Kilimandżaro (5895 m n.p.m). Szerokim echem wśród wspólnoty studenckiej odbiły się również „Objazdowe seminaria dyplomowe”, na które Profesor zabrał studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe. W Maroku spędzili niezapomniany czas ucząc się m.in. od lokalnego plemienia, jak przeżyć na największej pustyni Świata – Saharze.

Cały artykuł dostępny jest  TUTAJ

Zapraszamy także do obejrzenia filmu ze zdobycia najwyższego szczytu w Afryce, podczas którego m.in. można dowiedzieć się dlaczego warto studiować w Akademii WSB!