05.11.2023

Program Google Cloud w Akademii WSB – nowe możliwości dla studentów informatyki

Akademia WSB jest partnerem programu Google Cloud, który oferuje certyfikowane kursy i ścieżki edukacyjne w chmurze. To wyjątkowa okazja dla studentów kierunku Informatyka w Akademii WSB, którzy mogą uczyć się i zdobywać doświadczenie na najnowocześniejszej platformie chmurowej Google, wykorzystywanej przez firmy i organizacje na całym świecie.

Program Google Cloud składa się z trzech części:

• Google Cloud Computing Foundation - to program wprowadzający do podstaw i infrastruktury chmury. Studenci dowiedzą się, jak działa networking, bezpieczeństwo, dane, uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja w Google Cloud.
  • Career Readiness - to program zaawansowany, który przygotowuje studentów do kariery w chmurze. Studenci mogą wybrać jedną z trzech ścieżek, w zależności od ich zainteresowań i celów zawodowych:
    • Associate Cloud Engineer - dla tych, którzy chcą zostać inżynierami lub menedżerami odpowiedzialnymi za infrastrukturę chmury, tworzenie aplikacji natywnych dla chmury i inżynierię danych.
    • Data Analyst - dla tych, którzy chcą zajmować się analityką danych, inteligencją biznesową i zarządzaniem.
    • Cloud Digital Leader - dla tych, którzy będą pracowali w różnych działach firm i chcą wiedzieć, jak wykorzystać potencjał chmury.
  • Google Cloud Skills Boost - to środowisko praktycznych laboratoriów, które pozwala na wykonywanie gotowych scenariuszy na Google Cloud Platform. Studenci mogą sprawdzić swoje umiejętności i rozwiązywać realne problemy w chmurze.

Koordynatorem programu Google Cloud w Akademii WSB jest Pan mgr inż. Dawid Jurczyński, który uczestniczył w Google for Higher Education Summit 2023 w Google Campus w Warszawie. Było to spotkanie poświęcone m.in. postępom w dziedzinie sztucznej inteligencji w wyższej edukacji, demonstracji rozwiązań, specjalnym programom dla uczelni oraz nowym regulacjom prawnym. Spotkanie było okazją do nawiązania współpracy z zespołami GoCloud, Google oraz innymi uczelniami wyższymi w Polsce.

Jeśli jesteś studentem kierunku Informatyka w Akademii WSB i chcesz skorzystać z programu Google Cloud, skontaktuj się:

mgr inż. Dawid Jurczyński pod adresem: dawid.jurczynski2@wsb.edu.pl

Zapisy przyjmowane będą do 30 listopada.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji na rozwój swoich kompetencji w chmurze!