Property Forum Śląsk z udziałem dra Marcina Lisa

Informatyka, telekomunikacja, biotechnologia, energetyka, nanotechnologia – gdzie zaczyna się innowacyjność? Czy śląskie uczelnie odpowiadają na potrzeby rynku pracy? Poziom bezrobocia, wynagrodzenia, perspektywy. To tylko część tematów poruszanych podczas panelu dyskusyjnego „Pytania o przyszłość regionu. Biura. Edukacja i rynek pracy”, który odbył się 27 stycznia br. podczas Property Forum Śląsk. Debata została zorganizowana w ramach 4 Design Days, które odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Akademię WSB podczas tego spotkania reprezentował dr  Marcin Lis, prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.

Property Forum Śląsk to regionalna edycja największej konferencji nieruchomościowej w Polsce. Tym razem tematem przewodnim był Śląsk. Ostatnie lata to czas wielkiej metamorfozy Górnego Śląska, który był postrzegany jako szare, postindustrialne miejsce na mapie Polski. Dziś ten region wybierają najwięksi międzynarodowi inwestorzy i główni gracze rynku nieruchomości. Jaką rolę w rozwoju Śląska odgrywają inwestycje komercyjne? Jak wzmacniać przewagi konkurencyjne regionu i jakich inwestycji potrzebują śląskie miasta, aby przyciągać międzynarodowy biznes?

Wśród uczestników wydarzenia znajdują się przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych.