16.12.2021

Regionalne Gospodarcze Zamknięcie Roku | Spotkanie Firm Członkowskich RIG w Katowicach

Dyskusja o bieżącej sytuacji gospodarczej samorządów czy perspektywach na nowe narzędzia wsparcia dla przedsiębiorców. To tylko niektóre tematy omawiane podczas Regionalnego Gospodarczego Zamknięcia Roku, które odbyło się 15 grudnia o godzinie 17:00 w Willi Goldsteinów w Katowicach. Akademię WSB reprezentował dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem.

Uczestnicy mówili o tym:

• Jakie są prognozy gospodarcze na przyszły rok i na co warto zwrócić uwagę planując swoje działania
  • Jakie są perspektywy na pozyskanie nowych narzędzi wsparcia dla przedsiębiorców oraz co udało się zrobić na poziomie samorządowym
  • Które samorządy najlepiej wspierały firmy w przeciągu ostatniego roku? Wręczymy wyróżnienia "Samorząd, który wspiera MŚP"
  • Dlaczego warto współpracować ze strefami ekonomicznymi?

Wydarzenie było jednocześnie Spotkaniem Firm Członkowskich RIG w Katowicach i okazją do networkingu. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczestników szkoleń organizowanych we współpracy z Miastem Katowice, Akademię WSB – Katowicką Akademią Digital Marketingu oraz Katowicką Akademią Rozwoju Przedsiębiorcy.

Organizatorzy spotkania:

• RIG w Katowicach,
  • Miasto Katowice,
  • Agencja Rozwoju Przemysłu,
  • Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości,
  • Akademia WSB.

Tego samego dnia w Regionalnej Izbie Gospodarczej odbyło się wydarzenie “Śląski Okrągły Stół Przemysłu 4.0”. Jednym z prelegentów był dr inż. Karol Jędrasiak, Z-ca Dyrektora Centrum Transferu Technologii Akademii WSB, który przedstawił zagadnienia:

• Jak zaimplementować nowe technologie w firmie, w tym VR?
  • Jak pozyskać finansowanie na takie działania VR?
  • Dlaczego warto + gotowe przykłady VR?

Wydarzenie realizowane było wspólnie z Platformą Przemysłu Przyszłości oraz Akademią WSB.