Rozstrzygnięcie konkursu w ramach XV Targów Pracy i Praktyk Studenckich

W XV edycji Targi Pracy i Praktyk Studenckich Akademii WSB, która odbyła się w dniach od 20 do 26 kwietnia 2024 r. wzięło udział 50 Pracodawców, którzy zaprezentowali blisko 1200 ofert pracy, staży i praktyk oraz zrealizowali 17 szkoleń i warsztatów, 10 prezentacji i 60 symulacji rozmów kwalifikacyjnych przeprowadzonych przez rekruterów z 12 firm! W wydarzeniu wzięło udział kilkuset uczestników, wśród których był Pan Arkadiusz Gałuszka – Student Akademii WSB na kierunku Informatyka, który został laureatem organizowanego w ramach Targów konkursu. Pan Arkadiusz uczestniczył w największej liczbie realizowanych w ramach Targów spotkań, co z pewnością przełoży się na umiejętne planowanie i rozwój kariery zawodowej, a nagroda główna, którą jest indywidualna konsultacja rozwojowa z Business Trainerem, Coachem i Adiunktem w Akademii WSB -  dr Małgorzatą Świerkosz-Hołysz pozwoli Zwycięzcy w pełni wykorzystać jego potencjał na rynku pracy. Zwycięzca otrzymał również zestaw prezentów, które zostały przekazane przez firmy biorące udział w Targach. Wręczenie nagród odbyło się w dniu 17 maja 2024 r. w Akademii WSB.

"Dowiedziałem się o Targach Pracy i Praktyk Studenckich z maila przesłanego przez Biuro Karier Akademii WSB. Jako osoba chcąca upgradować swoje życie zawodowe uważam, że program targów był "szyty na miarę". Większość zaproponowanych szkoleń dostarczyła mi wiedzy przydatnej na rynku pracy. Szczególnie interesujące były wykłady Pani dr Edyty Nowak Żółty na temat trudnych rozmów i negocjacji, LinkedIn zamiast CV prowadzone przez Panią Joannę Targońską ze Scanfil Poland, wybór ścieżki zawodowej, który prowadziła Pani Justyna Pawlisz Z Carbon Estate oraz budowanie profesjonalnego wizerunku w mediach społecznościowych prowadzone przez Panią Elwirę Modrzewską z Grupy Twoja Kariera. Te szkolenia otworzyły przede mną nowe możliwości i zmieniły moje podejście do kariery zawodowej. Bardzo dużym zaskoczeniem była informacja o konkursie, którego stałem się zwycięzcą. Wisienką na torcie była główna nagroda, czyli voucher na indywidualną konsultację rozwojową przeprowadzoną przez Panią dr Małgorzatę Świerkosz-Hołysz z Akademii WSB, czyli osobę, która o rozwoju i karierze wie wszystko. Mam szczęście, że jestem studentem Akademii WSB, która poza programem nauczania realizuje dużo bardzo przydatnych dla studenta eventów i wydarzeń" - mówi Arkadiusz Gałuszka.

Akademickie Biuro Karier Akademii WSB zaprasza wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym studentów i absolwentów do udziału w wydarzeniach poświęconych rynkowi pracy, które corocznie organizuje i które są wyjątkową okazją do bezpośredniego spotkania z Pracodawcami i które mogą zmienić bieg ich kariery zawodowej!