Seminarium szkoleniowe dla dąbrowskich nauczycieli

Problemy emocjonalne dzieci i młodzieży czy szasne i zagrożenia jakie niesie ze sobą wykorzystywania ChatuGPT w szkołach - to główne tematy poruszane podczas seminarium szkoleniowego dla dąbrowskich nauczycieli, które odbyło się w poniedziałek 5 czerwca w sala sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Seminarium zostało zorganizowne przez Akademię WSB we współpracy z Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza.

Zgromadzonych nauczycieli oraz gości powitała Pani Bożena Borowiec, Wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Ofertę edukacyjną Akademii WSB przedstawiłą dr Magdalena Kot-Radojewska, Zastępca Dyrektora Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji .

BLOKI SZKOLENIOWE:

"Współczesna młodzież – problemy emocjonalne i psychiczne dzieci i młodzieży"

Problemy emocjonalne dzieci i młodzieży są coraz bardziej powszechne i mają duży wpływ na ich zdrowie i dobrostan. Do najczęstszych należą m.in.: zaburzenia nastroju, w tym depresja, utrata zainteresowań, trudności w koncentracji, zaburzenia lękowe; zaburzenia jedzenia; problemy ze stresem; złość i agresja, w tym autoagresja. Niewątpliwie szkoła odgrywa istotną rolę w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi dzieci i młodzieży. Tworzenie bezpiecznego, wspierającego i pozytywnego środowiska szkolnego może mieć istotne znaczenie dla dobrego samopoczucia emocjonalnego uczniów. Szkoły mogą również wprowadzać programy edukacyjne, które skupiają się na zdrowiu psychicznym, radzeniu sobie ze stresem, rozwiązywaniu konfliktów, budowaniu relacji interpersonalnych i innych umiejętnościach psychospołecznych. Tego rodzaju programy mogą pomóc uczniom w identyfikacji i radzeniu sobie z własnymi emocjami. Także nauczyciele odgrywają istotną rolę w rozpoznawaniu i reagowaniu na problemy emocjonalne uczniów. Ważne jest, aby nauczyciele mieli świadomość znaków i objawów problemów emocjonalnych oraz byli w stanie odpowiednio zareagować, zapewniając wsparcie i kierując uczniów do odpowiednich zasobów i specjalistów. Aby zrealizować wszystkie te cele konieczne jest ciągłe szkolenie pracowników szkoły w zakresie możliwych zagrożeń oraz sposobów im zapobiegania.

PROWADZĄCA: Mirosława Bochner - Wykładowca Akademii WSB. Psycholog, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego nr I/335, coach International Coach Federation.

"Chat GPT w szkole – szanse i zagrożenia"

Chat GPT (Generative Pre-trained Transformer) to model językowy oparty na architekturze Transformer, który został wytrenowany na dużym zbiorze danych tekstowych. Chat GPT jest specjalnie dostosowany do interakcji z użytkownikiem poprzez chat, czyli wprowadzanie tekstu z pytaniem lub wypowiedzią i otrzymywanie odpowiedzi w formie generowanego tekstu. Jest to technologia, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do symulowania rozmowy lub interakcji z człowiekiem na podstawie przetworzonego tekstu. Jak Chat GPT wpływa na edukację, jakie zagrożenia rodzi jego użycie, jak korzystać z niego mądrze oraz sprawdzić, czy praca domowa została przygotowana samodzielnie?

PROWADZĄCY: dr Patryk Kuzior - Adiunkt Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, doktor nauk prawnych, absolwent certyfikowanych kursów dotyczących różnych zagadnień prawnych, organizowanych przez zagraniczne uczelnie (m.in. Harvard University, New York University, University of Queensland, University of Tartu, Waseda University). Naczelnik Wydziału Nadzoru i Kontroli w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

SPRAWDŹ OFERTĘ STUDIÓW W AKADEMII WSB: PODYPLOMOWE STUDIA OŚWIATOWE

PEŁNA OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:   TUTAJ