28.07.2023

Silesian Sustainable Business Summer University

W dniach 18-31 lipca br. Akademia WSB gości ponad 40 zagranicznych studentów w ramach Silesian Sustainable Business Summer University. Szkoła letnia jest projektem realizowanym w ramach programu SPINAKER Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Wśród uczestników studenci z kilkunastu krajów, w tym studenci z USA, Ukrainy, Belgii, Wielkiej Brytanii, Gruzjii, Czech, Węgier, Azerbejdżanu, Gruzji, Francji, Libanu, Turcji, Algierii, Włoch, Indii czy Indonezji z takich uczelni jak Greenwich University, Florida State University, Eskişehir Osmangazi University, Nottingham Trent University, Eskişehir Osmangazi University, University of Lille, Baku Higher Oil School, The University of Brawijaya, University of Rome Tor Vergata, The Unuversity of Georgia, Lebanese American University, University of Szeged, Odesa National Economic University.

Stacjonarną cześć szkoły letniej zwieńczy Entrepreneurs for Tomorrow Night, która odbędzie się w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej w piątek 28 lipca br. o godzinie 17:00. Będzie to okazja do poznania pomysłów na zrównoważony biznes, jakie wypracują międzynarodowe zespoły uczestników szkoły letniej. Będzie to czas celebrowania kreatywności, odpowiedzialności i ducha przedsiębiorczości.

Wśród ekspertów, m.in.:

• Dr. Hylton J Villet - Dyrektor Harold Pupkewitz Graduate School of Business w Namibia University of Science and Technology,
  • Dr. Lorena Escandón - profesor w Toronto Metropolitan University,
  • George Ionescu, Ph.D. Habil. Professor - profesor w Romanian-American University of Bucharest,
  • Ádám Marjai - przedisębiorca i ekspert UX/UI design, design thinking z Węgier,
  • Zuzana Hudcova - Climate, Energy, Environment and Disaster Risk Reduction Officer at UNICEF Zambia.

Eksperci Akademii WSB:

• dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB,
  • dr Patrycja Mickiewicz,
  • dr inż. Iwona Krzyżewska,
  • dr Jacek Karcz,
  • dr inż. Krystian Mączka.

Szkoła letnia realizowana jest formule blended learning realizowana w trzech etapach (2 zdalne i 1 stacjonarnie).

Etap1 „Pre-Course” z trzema modułami specjalistycznymi – moduł specjalistyczny z zakresu odpowiedzialnego biznesu, moduł z zakresu metody design thinking i technik prezentacji oraz moduł specjalistyczny z zakresu pracy zespołowej z wykorzystaniem technologii.

Etap 2 „At WSB” - stacjonarnie realizowany w Akademii WSB obejmujący pracę w międzynarodowych zespołach (8 zespołów) w których wykorzystując zdobytą w modułach specjalistycznych wiedzę, studenci pracować będą na wypracowaniem innowacyjnych pomysłów biznesowych odwołujący się do zasad zrównoważonego biznesu i celów zrównoważonego rozwoju. Planuje się zajęcia warsztatowe, spotkania z praktykami zrównoważonego biznesu oraz wizytę studyjną do Grupy Raben uznawanej za jedną z najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm wg. rankingu FOB. Etap

Etap 3 „Post-Course” – w formie tutoringu obejmujący przygotowanie pracy pisemnej będącej refleksją uczestników z uczestnictwa w programie.