Solidarnie z Ukrainą

W związku z bieżącymi wydarzeniami, które mają miejsce na Ukrainie wyrażam solidarność z narodem ukraińskim. W tym trudnym czasie szczególne wyrazy wsparcia kieruję do studentów Akademii WSB pochodzących z Ukrainy oraz ich rodzin i bliskich.

Jako Rektor Akademii WSB wyrażam solidarność z narodem ukraińskim i sprzeciw wobec działań prowadzonych przez rosyjskie wojsko na terenie Ukrainy. Zdaję sobie sprawę, że obecna sytuacja jest szczególnie trudna dla naszych ukraińskich studentów. Zapewniam, że jako Uczelnia, jesteśmy gotowi udzielić Wam wsparcia oraz wszelkiej pomocy, w ramach naszych możliwości.

„Historia świata jest sumą zdarzeń, których można było uniknąć” – Bertrand Russel. Te słowa brytyjskiego filozofa mają dziś szczególne znaczenie. Wydarzenia historyczne uczą nas, że działania zbrojne często pogłębiają konflikty, zamiast je rozwiązywać. Relacje między narodami mogą być skomplikowane, ale sąsiadujące kraje mogą i powinny żyć w pokoju. Dobre przykłady płyną ze świata nauki. Akademia WSB od lat współpracuje zarówno ze środowiskiem akademickim z Ukrainy jak i z Rosji. Przykładem mogą być zrealizowane w ubiegłym roku studenckie projekty „Ukraińsko-Polskie Warsztaty Postaw Przedsiębiorczych w dobie nowoczesnych technologii” oraz „Rosyjsko-Polskie Warsztaty Postaw Przedsiębiorczych w dobie nowoczesnych technologii”, w ramach Polsko-Ukraińskiej i Polsko-Rosyjskiej Rady Wymiany Młodzieży. Inicjatorami projektów była Akademia WSB, a partnerami: Kyiv International University oraz Ural Federal University z Jekaterynburga.

Wierzę, że dialog jest możliwy i da się znaleźć pokojowe rozwiązanie w obecnej sytuacji.

Ukraino, sercem jesteśmy z Tobą!

dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB
Rektor Akademii WSB

In regards with the current events taking place in Ukraine, I express my solidarity with the Ukrainian people. In these difficult times, I send a special message of support to all Ukrainian students of the WSB University, to their families and loved ones.

As Rector of the WSB University, I express my solidarity with the Ukrainian people and proclaim my opposition to the actions of the Russian military in Ukraine. I am aware that the current situation is particularly difficult for our Ukrainian students. I assure you that as a university, we stand ready to provide you with all the support and assistance we can.

"The history of the world is the sum of events that could have been avoided." - Bertrand Russel. These words of the British philosopher have a special meaning today. Historical events have taught us that military action often exacerbates conflicts rather than resolves them. Relations between nations can be complicated, but neighbouring countries can and should live in peace. Good examples come from the world of science. WSB University has been cooperating with both Ukrainian and Russian academia for years. An example is the student projects "Ukrainian-Polish workshops of entrepreneurial attitudes in the age of modern technologies" and "Russian-Polish workshops of entrepreneurial attitudes in the age of modern technologies" implemented last year, within the framework of the Polish-Ukrainian and Polish-Russian Youth Exchange Council. The initiator of the projects was the WSB University, and the partners were Kyiv International University and Ural Federal University from Yekaterinburg.

I believe that dialogue is possible and that a peaceful solution can be found in the current situation.

Ukraine, our hearts are with you!

Assoc. Prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz,
PhD Rector of WSB University

У зв'язку з поточними подіями які відбуваються в Україні, висловлюю солідарність з українським народом. У цей важкий час я хочу виразити особливу підтримку студентам Університету WSB, які приїхали з України, а також їх рідним і близьким.

Як ректор Університету WSB я висловлюю солідарність з українським народом і незгоду з діями, що проводяться російськими військовими на території України. Я розумію, що нинішня ситуація особливо складна для наших українських студентів. Запевняю вас, як Університет, ми готові надати вам підтримку і будь-яку допомогу в рамках наших можливостей.

"Світова історія - це сума подій, яких можна було уникнути", - Бертран Рассел. Ці слова британського філософа сьогодні мають особливе значення. Історичні події показують нам, що збройні дії часто посилюють конфлікти, а не вирішують їх. Відносини між народами можуть бути складними, але сусідні країни можуть і повинні жити в мирі!

Хороші приклади випливають зі світу науки. Академія WSB вже багато років співпрацює з академічними колами України і Росії. Доброю ілюстрацією можуть бути здійснені минулого року студентські проекти "Українсько-Польські підприємства в епоху сучасних технологій" та "Російсько-Польський семінар ставлення підприємств в епоху сучасних технологій", в рамках Польсько-Української та Польсько-Російської Ради молодіжного обміну. Ініціаторами проектів виступив Університет WSB, а партнерами - Київський Міжнародний Університет і Уральський Федеральний Університет з Єкатеринбурга.

Я вважаю, що діалог можливий і в нинішній ситуації можна знайти мирне рішення.

Україно, серцем ми з тобою!

Доктор габілітований Здіслава Дацько-Пікевич, професор AWSB