Spotkanie Śląskiej Sieci Biur Karier

26 czerwca 2024 r. w murach Akademii WSB odbyło się Spotkanie Śląskiej Sieci Biur Karier działającej obecnie pod przewodnictwem Iwony Karpińskiej – kierowniczki Akademickiego Biura Karier Akademii WSB. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Biur Karier wszystkich śląskich uczelni należących do sieci. Mieliśmy zaszczyt gościć pracowników:

• Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach,
  • Politechniki Częstochowskiej,
  • Politechniki Śląskiej,
  • Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego,
  • Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • Uniwersytetu Śląskiego oraz
  • Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych działań ŚSBK, a także zaplanowania priorytetów na najbliższe miesiące.

Uczestników spotkania przywitała dr Sabina Ratajczak - Prorektor ds. Rozwoju, która w 2002 r. założyła, a następnie rozwinęła funkcjonujące obecnie w Akademii WSB Biuro Karier, w którego ciągłe doskonalenie nieustannie wnosi swój wkład.

W ramach spotkania odbyło się również szkolenie z Zastosowania chatu GPT w pracy Biur Karier, które poprowadził dr Maciej Dowgiel. Uczestnicy zgłębili temat sztucznej inteligencji bazując na dużym doświadczeniu i wiedzy Prowadzącego, który wskazał przykłady wykorzystania jej możliwości w codziennej pracy doradców zawodowych.

W kolejnej części spotkania, którą prowadziła Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów AWSB Małgorzata Małecka-Tomala, odbyła się integracja połączona z wymianą informacji i pomysłów oraz określeniem potrzeb i oczekiwań względem funkcjonowania ŚSBK z zastosowaniem kreatywnej metody World cafe. Wygenerowane pomysły pozwoliły na stworzenie listy priorytetów do zrealizowania przez Sieć w najbliższej przyszłości.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu!