Start programu szkoleniowego "DevOps Engineer”

Rozpoczęły się specjalistyczne szkolenia opracowane wyłącznie dla studentów Akademii WSB przez firmę partnerską Sopra Steria – lidera w rozwoju oprogramowania i technologii cyfrowych. Pierwsze spotkanie w ramach szkoleń „DevOps Engineer” odbyło się w czwartek 1 grudnia br. w siedzibie firmy Sopra Steria w Katowicach.

Inżynierowie DevOps to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy specjalistów branży IT.

Indywidualny program kształcenia prowadzony był w całości przez praktyków – ekspertów firmy Sopra Steria. Wśród zagadnień pojawiły się m.in. Rola Devops we współczesnej organizacji , Ansible, Docker, ELK, Azure Devops, Jenkins, Kubernates, Terraform, Sonarcube.

Zalety programu:

• udział w zindywidualizowanej ścieżce kształcenia dopasowanej do najaktualniejszych wymogów rynkowych,
  • uzyskanie nowych, pożądanych na rynku pracy kwalifikacji,
  • zajęcia z ekspertami – praktykami,
  • wykład inauguracyjny w siedzibie firmy Sopra Steria w Katowicach,
  • skondensowana, praktyczna wiedza w krótkim czasie – zajęcia odbywały się w grudniu,
  • certyfikat po zakończeniu szkolenia,
  • staż w firmie Sopra Steria dla najlepszych uczestników programu.