Studenci Akademii WSB z certyfikatami Green Project Manager GPM-b

Studenci i Studentki z koła naukowego ProjectGo otrzymali kolejne certyfikaty w zakresie zarządzania projektami, tym razem Green Project Manager GPM-b.

To międzynarodowy certyfikat, rozpoznawalny w jednym z najszybciej rozwijających się obszarów wiedzy i kompetencji jutra – zrównoważonym rozwoju. GPM współpracuje z wieloma uczelniami na świecie, na wszystkich kontynentach. Akademia WSB jest drugą uczelnią w Polsce oraz jedyną w województwie śląskim z certyfikacją GPM.

Osoby posiadające certyfikat zostają wpisane do międzynarodowego rejestru kierowników projektów certyfikowanych przez GPM Global.

Studenci i studentki, którzy otrzymali certyfikaty:

• Anna Bik,

• Kamila Ciszewska,

• Anna Kubala,

• Sabina Dendys,

• Elżbieta Dyhdalewicz,

• Tianna Mariia Foshter,

• Magdalena Gajda,

• Adam Gołębiowski,

• Joanna Kryska,

• Marianna Kukhtyk,

• Wojciech Skowron,

• Dagmara Urbanik.

Green Project Management to zintegrowane podejście do zarządzania projektami z uwzględnieniem zrównoważonych praktyk. Ujęcie ich w strategii prowadzonych projektów wspiera długotrwały rozwój organizacji. Projekty zarządzane w sposób zrównoważony przynoszą nie tylko określone efekty w wymiarze biznesowym, ale również pozytywny wpływ na aspekty środowiskowe oraz społeczne.

Certyfikacja GPM dla Studentów koła naukowego ProjectGo jest jednym z zadań realizowanych w ramach projektu realizowanego z programu  Ministra Nauki i szkolnictwa wyższego „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” na realizację projektu pt.: „SKN ProjectGO na straży implementacji zasad zrównoważonego zarządzania projektami w organizacji z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań w wirtualnej rzeczywistości”.