30.03.2023

Studentka Akademii WSB członkinią Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Akademii WSB, Pani Wiktoria Kolano członkinią Komisji ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w kadencji 2023-2024.

Przed Komisją stoi wyzwanie pracy na rzecz lepszej edukacji w szkolnictwie wyższym – mówi Pani Wiktoria Kolano. - Będziemy pracować m.in. nad wspieraniem mechanizmów na rzecz poprawy jakości kształcenia, wyszukiwaniem nowych rozwiązań, wyrażaniem opinii i przedstawianiem wniosków organom władzy publicznej – dodaje.

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej reprezentuje wszystkich studentów w Polsce. Jest to niezależna organizacja, będącą oficjalnym przedstawicielem środowiska studenckiego.

Pani Wiktorii życzymy udanej kadencji i serdecznie gratulujemy!

Studentów i studentki Akademii WSB zapraszamy do aktywności w trakcie studiów, a jest z czego wybierać. Można zapisać się do jednego z dwunastu kół naukowych, Samorządu Studenckiego czy Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów AWSB.

Pracując w kołach naukowych studenci mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Koła pozwalają studentom na rozwój pasji, realizację własnych pomysłów, a także spędzenie wolnego czasu w gronie osób „pozytywnie zakręconych" o podobnych zainteresowaniach.

Koła naukowe dają studentom nieograniczone możliwości rozwoju. Studenci:

• organizują konferencje naukowe i spotkania z praktykami i ekspertami,
  • publikują artykuły w monografiach naukowych,
  • realizują własne projekty badawcze,

a także organizują imprezy i wyjazdy integracyjne.

Dzięki temu już na studiach nabywają kompetencje, które pracodawcy cenią sobie najbardziej: pracowitość, samodzielność, kreatywność, umiejętność pracy pod presją czasu i stresu. I co ważne zdobywają cenne doświadczenie, którym mogą pochwalić się w CV.

Z kolei Samorząd Studencki dba o interesy całej społeczności studenckiej Akademii WSB, przedstawiając głos studentów na forum uczelnianym oraz ogólnopolskim. Współpracuje z innymi samorządami, a także organizacjami studenckimi. Oprócz działań statutowych, Samorząd Studencki Akademii WSB prowadzi także działania społeczno-kulturalne.

Dodatkowym atutem uczestnictwa w organizacjach studenckich AWSB jest możliwość zdobycia Stypendium Naukowego, które wypłacane jest w ramach Naukowego Funduszu Stypendialnego im. Profesora Henryka Walicy.