Studentka Akademii WSB na konferencji klimatycznej COP27

Kamila Ciszewska, studentka Akademii WSB na kierunku logistyka, wzięła udział w konferencji klimatycznej COP27. Tegoroczna edycja trwająca od 6 do 18 listopada odbyła się w Sharm El Sheikh w Egipcie. Kamila Ciszewska wzięła udział w wydarzeniu jako ambasadorka europejskiego projektu "Climate of Change" oraz przedstawicielka Environmental European Bureau (EEB).

Podczas konferencji wzięła udział w wielu wydarzeniach towarzyszących, obejmujących takie tematy jak:

• migracja spowodowana klimatem,
  • wzmacnianie pozycji kobiet na świecie,
  • zatrzymanie produkcji paliw kopalnych.

„COP27 był okazją do przekazania petycji naszego projektu, która koncentruje się na 4 postulatach:

1. Utrzymanie globalnego ocieplenia poniżej 1,5⁰C
  2. Zwrot w kierunku gospodarki sprawiedliwej społecznie i ekologicznie
  3. Ochrona migrantów spowodowana zmianami klimatycznymi
  4. Umożliwienie młodzieży udziału w podejmowaniu decyzji politycznych

Z radością zobaczyłam Pawilon Młodzieży, który powstał po raz pierwszy w 30-letniej historii COP-ów. Wydarzenie dało mi możliwość spotkania wielu młodych ludzi, aktywistów, którzy walczą o zrównoważoną przyszłość. Wróciłam do domu z mnóstwem pomysłów, motywacji i nadziei” – mówiła Kamila Ciszewska po powrocie do Polski.