Studentki AWSB wygrywają Ogólnopolski Konkurs Debat i pojadą do Brukseli!

W dniach 9-10 czerwca br. studentki Akademii WSB wygrywają Ogólnopolski Konkurs Debat i pojadą do Brukseli! #ClimateOfChange, który odbył się w Krakowie!

Studentki AWSB w składzie Kamila Ciszewska, Zofia Niedźwiedzka, Katarzyna MałkusDagmara Urbanik rywalizowały w ogólnopolskim  finale debat klimatycznych ze studentami z trzech innych uczelni: Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i SKiBA z Wrocławia.

Wygrywając drużyna AWSB wywalczyła sobie wyjazd na europejski finał w Brukseli w listopadzie 2021 r. W finale europejskim studentki będą miały okazję zawalczyć o wizytę stażową do jednego z krajów najbardziej dotkniętych zmianami klimatycznymi tj. Senegal, Gwatemala, Etiopia i Kambodża.

Dziękujemy za wkład w ten sukces Tomaszowi Kasprowiczowi oraz Miha Andriciowi. Gratulujemy również wszystkim drużynom za wspaniałą rywalizację i czekamy na kolejne wspólne wydarzenia.

Grupa studentów Akademii WSB bierze udział w prestiżowym projekcie, realizowanym przez 16 organizacji europejskich - wśród nich Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, która koordynuje działania projektowe w Polsce. Projekt #KlimatNaZmiany ma na celu pobudzenie młodych Europejczyków do zrozumienia złożonych związków między zmianami klimatycznymi a zjawiskami migracyjnymi, zachęcenie do tworzenia ruchu ludzi świadomych, gotowych zmienić swój styl życia i żądać nowych polityk rozwojowych. Konkurs debat z udziałem studentów jest jednym z działań projektu i zostanie zorganizowany w 13 krajach.

Projekt potrwa do 2023 roku i jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu DEAR (Development Education and Awareness Raising Programme) oraz NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.