27.01.2022

Sympozjum Kół Naukowych Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego z udziałem Akademii WSB

„Biznes i nauka w czasach pandemii – wnioski, wyzwania, szanse i zagrożenia” to temat Sympozjum Kół Naukowych, które odbyło się 27 stycznia br. w Katowicach. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Katowicach przy współpracy pięciu uczelni wyższych z województwa śląskiego, w tym Akademii WSB. Temat Sympozjum to „Biznes i nauka w czasach pandemii – wnioski, wyzwania, szanse i zagrożenia”. Główny cel to prezentacja działalności Kół Naukowych oraz możliwości ich współpracy z przedsiębiorcami. W trakcie spotkania odbyła się też dyskusja o tym jak skutecznie realizować cele statutowe Kół Naukowych w czasie trwającej pandemii.

Akademię WSB reprezentowały trzy Koła Naukowe:

Międzynarodowe Koło Naukowe Bezpieczeństwa "Save the World" w składzie:

• dr hab. Robert Socha - Opiekun Naukowy Koła, prof. AWSB,
  • mgr Tomasz Ciupa - Vice Przewodniczący "Save the World", doktorant AWSB,
  • Wiktoria Kolano - Przewodnicząca "Save the World", studentka AWSB.

Koło Erasmus w składzie:

• Dominika Czerniak – Opiekun Koła Naukowego Erasms Club AWSB,
  • Marcin Hanasiewicz – Członek Koła,
  • Aruzhan Nurpeissova – Członkini Koła.

Koło logistyczne w składzie:

• dr inż. Paweł Sobczak – Opiekun Koła Naukowego,
  • Szymon Białas – Członek Koła.

Jednym z moderatorów sympozjum Kół Naukowych była dr Magdalena Kot-Radojewska, Adiunkt w Katedrze Zarządzania oraz Zastępca Dyrektora Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji Akademii WSB, będąca jednocześnie członkiem Komisji Rewizyjnej PTE w Katowicach.

W radzie programowo-naukowej znajdują się przedstawiciele Akademii WSB tj. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz prof. AWSB - Rektor AWSB, dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem AWSB, dr Magdalena Kot-Radojewska - Zastępca Dyrektora Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji AWSB.