15.09.2021

Szczyt Cyfrowy ONZ - projekt dla Studentów / Internet Governance Forum Poland - project for students

W tym roku od 6 do 10 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będzie Szczyt Cyfrowy ONZ – Internet Governance Forum 2021. To jedna z największych międzynarodowych konferencji poświęconych tematyce zarządzania.

W związku z tym, organizatorzy serdecznie zapraszają Studentów w wieku 18-30 lat, zainteresowanych uczestnictwem w tym wydarzeniu, do wzięcia udziału w projekcie "Youth Summit". Jedynymi wymogami, jakie są stawiane to: wiek oraz motywacja, aby aktywnie zaangażować się we wszystkie działania związane z projektem.

• Rejestracja na wydarzenie

Pierwszy krok to wizyta na stronie https://www.intgovforum.org . Jeśli nigdy wcześniej nie braliście udziału w IGF – najpierw powinniście założyć swój profil użytkownika.

Imię, nazwisko, adres e-mail, kraj, ogólna informacja czym się zajmujecie i gotowe. Na podany w formularzu adres e-mail dostaniecie wiadomość z linkiem do strony, na której ustalicie swoje hasło.

Teraz możecie już przejść do najważniejszego, czyli do rejestracji na wydarzenie. To jeszcze prostsze! Zaznaczcie, czy chcecie być na miejscu w Katowicach, czy chcecie dostawać aktualne informacje o wydarzeniu – kilka kliknięć i gotowe! Dzięki rejestracji będziecie mogli wziąć udział we wszystkich wydarzeniach przygotowanych w ramach Szczytu Cyfrowego 2021.

Do udziału zapraszamy wszystkich, których interesuje szeroko pojęta cyfryzacja, w tym przedstawicieli świata nauki, biznesu i organizacji pozarządowych.

Projekt ma na celu stworzyć młodym ludziom przestrzeń do aktywnego uczestnictwa w procesie zarządzania Internetem, pozwalając im na udział w wielostronnym dialogu pomiędzy przedstawicielami rządów, organizacji międzynarodowych, sektora prywatnego i środowisk akademickich. W tym roku organizatorzy stawiają na policy-making i związane z nim umiejętności docierania do różnych grup interesów. Dlatego, w ramach projektu "Youth Summit" chcą skupić się przede wszystkim na wspólnym opracowywaniu sposobów, dzięki którym skutecznie, jako młodzi ludzie, będą mogli dotrzeć z ich pomysłami do osób i instytucji, które mają możliwości, by te pomysły wdrożyć w życie.

Dlaczego warto?

• możliwość współpracy z młodymi ludźmi z całego świata ,
  • szansa na zdobycie nowych umiejętności, w tym w zakresie policy-makingu,
  • udział w warsztatach towarzyszących z ekspertami z różnych dziedzin zarządzania Internetem,
  • możliwość uczestnictwa w jednej z największych na świecie konferencji poświęconych Internetowi.

Akademia WSB serdecznie zaprasza Studentów do wzięcia udziału w projekcie "Youth Summit".

Hasło konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet) – łączący wszystkich swoich użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie. To nasze wspólne marzenia, pomysły, potrzeby i działania tworzą internet przyszłości!

This year, from 6 to 10 of December, the UN Digital Summit - Internet Governance Forum 2021 will be held at the International Congress Center in Katowice. It is one of the largest international conferences devoted to management issues.

Students, aged 18-30 are invited to take part in this "Youth Summit" project. The only requirements are: age and motivation to be actively involved in all activities related to the project.

• Registration for the event

The IGF 2021 will be attended by representatives of countries from all over the world, UN representatives, as well as NGO activists, business (including the largest digital platforms in the world) and academics.

The event will be open to any interested citizen of Poland and the world. Anyone can come to Poland for the IGF.

Register today here: https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2021-registration

During the registration process you will need to provide your email address to which confirmation of your registration for the IGF will be sent.

The project aims to create a space for young people to actively participate in the Internet governance process, allowing them to participate in a multilateral dialogue between representatives of governments, international organizations, the private sector, and academia. This year, the organizers focus on policy-making and the related skills to reach various interest groups.

The slogan of the conference is Internet United - connecting all its users into one community responsible for its shape and functioning. It is our shared dreams, ideas, needs, and actions that create the Internet of the future!