Szkoła Podstawowa nr 29 w Dąbrowie Górniczej partnerem Akademii WSB

Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie dołączyła do grona szkół partnerskich Akademii WSB. Umowa o współpracy została podpisana w czwartek 15 czerwca br. w Akademii WSB.

Umowę podpisali:

• dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB,
  • Monika Jagodzińska  – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej.

Udział w spotkaniu wzięły również:

• dr Edyta Antotniak-Kiedos – Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych,
  • Katarzyna Paliga – bibliotekarka, pomysłodawczyni i koordynatorka Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytanie na polanie”.

Współpraca będzie obejmować praktyki studenckie studentów Pedagogiki ze szczególnym uwzględnieniem studentów Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz studentów Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń. Studenci Akademii WSB będą mieli możliwość obserwowania i prowadzenia zajęć lekcyjnych, uczestniczenia we wspólnych akcjach i warsztatach, a także organizowania wizyt studyjnych na terenie SP nr 29. W planach są także wspólne projekty edukacyjne m.in. z zakresu edukacji włączającej. Uczniowie SP nr 29 będą aktywnie uczestniczyć w działaniach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.