Szkolenie pilotażowe dla duchownych w projekcie ProSPeReS

W dniach 31 maja–2 czerwca 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbyło się pierwsze szkolenie pilotażowe dla przedstawicieli miejsc kultu religijnego w zakresie zabezpieczania miejsc sakralnych i wydarzeń religijnych w ramach projektu pn. „ProSPeReS – opracowanie systemu zabezpieczenia dużych zgromadzeń ludzkich w miejscach kultu religijnego”, współfinansowanego z Programu Komisji Europejskiej Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISF Police).

Trenerem modułu „Security by Design” był dr hab. Adrian Siadkowski, prof. AWSB, który w projekcie kieruje zespołem badawczym Akademii WSB. Warsztaty były okazją do zaprezentowania produktu projektu, którym jest przewodnik w zakresie ochrony miejsc kultu religijnego  poprzez kształtowanie otoczenia, przestrzeni i krajobrazu  dla zarządzających obiektami sakralnymi.

Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z publikacją:

PUBLIKACJA